Презентація другого тому «Усної історії російсько-української війни 2014 – 2016 рр.»

7 листопада о 13.00 в актовій залі Запорізького краєзнавчого музею відбудеться презентація ІІ тому «Усної історії російсько-української війни 2014 – 2016 рр.». Всі книги будуть передані бібліотекам та музеям області. До редакційної колегії серії увійшли історики Владислав Мороко (директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації, кандидат історичних наук), Олексій Штейнле (доцент кафедри новітньої історії України Запорізького національного університету, кандидат історичних наук), Роман Молдавський (кандидат історичних наук), Сергій Білівненко (кандидат історичних наук), історики Володимир Лініков, Михайло Волобуєв та Михайло Павленко. Проект реалізується за підтримки Народного депутата України Ігоря Артюшенка та за сприяння Українського Інституту національної пам’яті на чолі з Володимиром Вятровичем.
До другого випуску книг цієї серії увійшли спогади бійців 55-ї окремої бригади Збройних сил України – найбільшого з’єднання, що базується в Запоріжжі. У спогадах, зокрема, розповідається про специфіку участі у війні артилерійських підрозділів. Інтерв’ю доповнені світлинами із зони бойових дій.
Нагадаємо, що до першої збірки “Усна історія російсько-української війни (2014-2015 роки). Випуск 1”, яка побачила світ у минулому році, увійшли спогади бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних сил України, військовослужбовців Національної гвардії України, представників запорізької Служби з надзвичайних ситуацій та волонтерів.
«Усна історія російсько-української війни» – це унікальний проект істориків Запорізького національного університету, що реалізовується за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА та Українського інституту національної пам’яті. Проект передбачає видання серії книг, щоб зафіксувати справжню хроніку подій на новітньому українському фронті. Вже другий рік поспіль томи книги виходять напередодні Дня Захисника України.