Вікторія Верес. «Книжки – то не тільки букви, то цілий тримірний всесвіт»

Вікторія Верес. «Книжки - то не тільки букви, то цілий тримірний всесвіт»

Понад 270 заходів пройшли в рамках Запорізької книжкової толоки з 21 по 23 жовтня. Одним з найпомітніших був формат «Візія Книжки». На першому поверсі Козак Палас, неподалік від сцени і фотозоні, розташувалася просторна локація, і всі три дні Толоки чарівні і талановиті жінки проводили у відкритому просторі майстер-класи, присвячені візуальному в літературі, словами і сенсам, котрі виражають себе в графіці. Про цю локацію було безліч прекрасних відгуків від відвідувачів будь-якого віку – і дітей, і дорослих, і професіоналів, і аматорів.
Про те, як склалася «Візія Книжки» розповідає Вікторія Верес, художник, фотохудожник, директор ГО “Культпрожектор”, керівник локальної фестивальної платформи “З Країни в Україну” у Запоріжжі.
-Віко, що таке “Візія Книжки”?
-Хотілося донести людям, що книжки, – то не тільки букви, то цілий тримірний всесвіт! Цей феномен — “Візія” — насправді багатоплановий. Найпростіше “Візію” можна було б визначити як “ідеї щодо образу майбутнього”. “Візія Книжки” – концепт, але щось більше, ніж просто логічна конструкція, це візуальна цілісність книжки, яку ми тримаємо в руках. Тож, працювали на толоці над візією текстів.
-Розкажи, будь ласка, про авторів майстер-класів, котрих ті запросила взяти участь в Толоці.
-Тогорічної Толоки у нас вже була в гостях майстриня каліграфії Ольга Верменич із Київа. Виявилось, що тема актуальна, було багато бажаючих долучитись до майстер-класів, але, нажаль усіх запросити було просто фізично не можливо. Тому в цьому році знову запросили Ольгу, і також вирішили поспілкуватися з відомою ілюстраторкою і письменницею Тетяной Гущиной, також киянкою. Але в нашому місті теж є, ким пишатися, тому й долучили місцевих майстринь Тетяну Романенко, майстра скетчбукнігу, та художницю Гаяне Арушанян. Всі три дня на локації “Візія Книжки” були майстер-класи різних напрямків.

 DSC2497
-Вдалося зробити щось нове?
-З Ольгою Верменич придумали формат “Козацький скоропис”, долучили справжніх козаків зі “Спасу”. То був цілий екшн – коли із візуальних бойових рухів з шаблями складалися образи розмашистих каліграфічних літерів.
-Що будете робити між книжковими толоками? Які у вас плани?
-Дуже хочемо, як мінімум, привезти ще в Запоріжжя Ольгу Верменич – люди просили. Навіть програмісти, котрі вивчають каліграфію в програмуванні. Міркуємо, як це зробити, де і коли.
І ще, авжеж продовжимо формат «Візія Книжки» в інших проектах.

 DSC2162

Інга Естеркіна