Дві дев’ятки на віку – молодичка  у квіту

Дві дев’ятки на віку – молодичка у квіту

Газета «Запорізька правда» гучними урочистостями відкрила мистецький марафон назустріч власному 100-річному ювілею.
Подія відбулася у концертному залі Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди. Втім, концертною програмою не обмежилася. У фойє училища гостей зустрічав, створюючи прекрасний святковий настрій, чудовий ансамбль скрипалів «Консонанс» під керівництвом відомого запорізького музиканта Ігоря Горського. Гостям пропонували переглянути виставку робіт народної майстрині Валентини Чипули. Читачі газети з радістю долучалися до фото-сесії на фоні банера з логотипом улюбленого видання.
Невдовзі у концертній залі прозвучали призивні фанфари, і програму відкрив виступ вправних барабанщиць – учасниць шоу-балету «Форс» під керівництвом Валентини Соловйової із Вільнянська. Варто зазначити, що виступ дівчат став справжнім подарунком до свята газети від Вільнянської райдержадміністрації. Голова РДА Олександр Руденко – щирий шанувальник клейноду козацького краю. Тож забезпечив приїзд на свято цього прославленого далеко за межами нашої області хореографічного колективу.
Щойно дівчата завершили свій віртуозний виступ, на сцену вийшов народний ансамбль запорізької поліції «Пернач»( художній керівник – підполковник поліції Олександр Мацкевич) з патріотичними українськими піснями.
-Шановні друзі! Я – Наталка Зворигіна, виконуюча обовязки головного редактора. І на правах господині цього прекрасного свята щиро вітаю нас усіх з визначною подією у громадському житті нашого козацького краю – 99-ою річницею газети «Запорізька правда»! – справжнім сюрпризом для багатьох читачів видання і шанувальників творчості «Пернача» стала новина, що керівник газети водночас є ще й солісткою ансамблю. Вийшовши до мікрофона просто з лав хору, пані Натая зазначила: – Сьогодні дамо старт широкомасштабному мистецькому марафону «Назустріч 100-річчю газети «Запорізька правда»! Тож ювілейний рік нашого видання оголошуємо відкритим!
На підтвердження цих слів сцена вибухнула святковими вогняними фонтанами.
Редакторка із зали викликала на сцену і представила публіці сучасний редакційний колектив і запросила до мікрофона депутатів Запорізької обласної ради – Наталію Авраменко, Володимира Шинкаренка та Романа Кузьменка, які прийшли привітати іменинників. Шановні гості побажали журналістам творчої наснаги і запевнили у своїй підтримці, що не зайве, адже, хоч видання і увійшло у фазу роздержавлення, все ж засновником газети допоки залишається Запорізька обласна рада.
Концертну програму продовжив виступ квінтету «Містерія» під керівництвом гостинного господаря цього чудового залу – заслуженого працівника культури України – директора Запорізького музичного училища Сергія Пелюка. Музиканти розчулили всіх запорізьких медійників, присутніх на заході, композицію із соло на… друкарській машинці. Журналісти належним чином оцінили цей чудовий сюрприз. Вийшовши до мікрофона, керівники місцевих ЗМІ, а також представники братніх для всіх місцевих газетярів будинку друку «Кераміст» та Запорізької дирекції «Укрпошти», відмітили чуйність музикантів. Головний редактор газети «Индустриальное Запорожье» Володимир Дупак і його перший заступник Ірина Єгорова висловили привітання також і від голови Запорізької обласної організації національної спілки журналістів України наталії Кузьменко та відповідального секретаря Валентини Манжури. Втім, не обмежилися щирими побажаннями, а підкріпили матеріально-технічну базу нашої редакції новісіньким цифровим диктофоном. Передаючи вітання від керівництва будинку друку «Кераміст» і Дмитра Зусмановича, голови однойменної корпорації, Олександр Корчевський також вручив редакції сертифікат на офісну техніку. Свої щирі вітання і подарунки передав колективу «Запорізької правди» і директор Запорізької дирекції «Укрпошти» Олег Дорофєєв. Низку журналістських привітань продовжив наш колега – член спілки НСЖУ, член спілки композиторів, заслужений артист естрадного мистецтва України Анатолій Сердюк.
На завершення його виступу ведуча програми Наталя Зворигіна запросила на сцену ветеранів редакції.
-Шановні мої, запрошую вас на сцену, – звернулася вона до них.- Нехай усі побачать, від кого ми сьогоднішні такі – сміливі, заповзяті та затяті.
Під бурхливі оплески залу на сцену вийшли легендарні запорізькі журналісти і колишні працівники «Запорізької правди»: Микола Манько, Віра Ляхова, Ніна Коломієць, Аркадій Копеліович, Євгенія Рабкіна, Микола Шумилов, Тамара Курочкіна, Юрій Зеленський, Микола Бордюжа, Микола Лобач, Данило Кармінський, Жанан Коваленко, Валентина Демьяненко. Їх вшанували квітами і теплими словами подяки.
Щирі привітання від колишнього редактора газети В’ячеслава Похвальського переповіла нинішній керівник редакції Наталя Зворигіна.
А концертну програму продовжила прем’єра – виступ нещодавно створеного ансамблю бандуристів Запорізького музичного училища під керівництвом Наталії Балабан.
– Дякуємо вам, дівчата, що відроджуєте на Запоріжжі національну культуру, наші звичаї і традиції, повертаєте із незаслуженого забуття цей дивовижний народний інструмент – бандуру. Так відроджується духовність нашого народу, розправляє крила його душа, – звернулася до юних бандуристок ведуча програми. – Величезну роботу з відродження духовності виконують і духовні лідери нашої Запорізької землі – вашими молитвами, шановні присутні у цій залі священнослужителі, тримаємося і укріплюємося!
До мікрофона вийшли духовні лідери Запорізького краю – митрополит Лука (УПЦ МП), єпископ Ян Собіло(УРКЦ), а також пастори церкви «Сіон» Андрій і Тетяна Ярмохіни та інші священнослужителі.
У своєму вітальному зверненні Його Високопреосвященство особливо відзначив неминуще значення слова для кожної людини, як невід’ємної частини його життя.
-Ми з вами колеги, тому що кожен з нас говорить, – сказав владика. – Одні – за допомогою пера, інші – за допомогою мови, але всі ми звертаємося до нашого суспільства. Наше спільне завдання – не тільки розтинати виразки, а й показувати шляхи боротьби з ними, методи лікування від них. Але для успішної боротьби мало одного бажання, необхідно благословення Боже, то натхнення, без якого неможливо творити, творити щось дійсно потрібне і корисне людям. Для написання злісної статті або пасквіля натхнення не потрібно, для цього достатньо лише злоби і заздрості, а ще образи, від защемленої гордині. Але не для цього дано людині мову. Мова – це дар Божий, подібно розуму і живій душі. Він даний для того, щоб люди краще розуміли один одного, служив зближенню людей, а не роз’єднання.
Його Високопреосвященство привітав усіх співробітників із знаменною датою і побажав допомоги Божої, здоров’я і великих творчих успіхів.
До його батьківського напуття приєдналися і єпископ Ян, і пастори.
-Дякую за добрі побажанні і щирі настанови! Запрошую вас до зали. Від себе додам, що ваші молитви, ваша турбота і опіка бережуть нас у мирному житті від недобрих думок і вчинків, а на війні – від ворожої кулі, – зазначила ведуча. – Про те, як воно там, на війні, добре знає наш добрий друг- ветеран-афганець, заступник директора і актор «Нового театру» Дмитро Московцев.
Щойно Дмитро розважив публіку веселими гуморесками із філософським змістом,
на екрані з’явилося привітання для «Запорізької правди» від артилеристів 55-ки – просто із АТО.
-Друзі! Творчий колектив «Запорізької правди» вітають наші рідні захисники – справжні боги війни- воїни 55-ої артбригади. Це привітання вони підготували на передовій в АТО. Тож воно таке дороге нашому серцю, що ми винесли його на першу шпальту нашої святкової газети, – пояснила Наталя Зворигіна. – До речі, 3 листопада – ще й професійне свято українських артилеристів. Сьогодні представники 55-ки – у цьому залі. Хлопці, підніміться, щоб люди вас побачили і привітали! Дякуємо вам за те, що тримаєте для нас небо! Бажаємо якнайшвидшого миру! І бережіть себе, рідненькі!!!
Вже чимало разів разом із волонтерами журналісти «Запорізької правди» провідували наших захисників на передовій. Тож наші друзі-волонтери завітали на свято газети. Зал бурхливими оплесками вітав власника компанії «Бас-тур» Дмитра Довбиша, який зазвичай сам за кермом виводив свого вщент завантаженого подарунками і смаколиками для воїнів-захисників України бусика на передові позиції ВСУ, а також волонтерів Тетяну та Юрія Власових, Світлану Ушакову, Наталю Півненко, Наталю Колиганову, Надію Колесникову, Тетяну Ващенко, Марію Жметко, Олександру Фіолковську, Тамару Іванову, Оксану Притулу, Костянтина Бонжука, Людмилу Четвертак, Ольгу і Михайла Никифорових, Тетяну Балабанову, Марину Коваленко.
Окрему шану присутні у залі виразили солдатським матерям Ользі Майстренко та Наталії Кушиновій, чиї сини нині несуть службу в АТО.

DSC 0129
Нерозривна дружба поєднує колектив газети із Запорізьким військовим госпіталем. Тож на святі журналістів вітали начальник госпіталю Ольга Чоп, її заступник Олександр Тяпкін, волонтерка Галина Бабак, а також поранені хлопці, які за станом здоров’я змогли прийти на свято.
А свої пісні усім учасникам свята подарував молодий талановитий виконавець, лідер гурту «Територія світла» Артур Пісковський, м. Київ.
-Ще раз хочу подякувати нашим захисникам- воїнам – за стійкість, волонтерам – за витривалість, військовим лікарям – за порятунок наших героїв, – зауважила наталя Зворигіна. – І хочу нагадати, що наші хлопці в АТО стоять заради нашого світлого майбутнього – заради наших дітей. Справді, які ж чудові у нас діти! Наші діти! Всі діти – наші! Адже чужих дітей не буває! Кожен може зробити для дітлахів добру справу. Особливо таких добрих справ потребують малюки, позбавлені батьківської опіки. Нагадаю вам, що в рамках нашого мистецького марафону «Назустріч 100-річчю газети «Запорізька правда» передбачена низка заходів такого спрямування. Так, невдовзі , на цій чудовій сцені, що вже стала трампліном для злету багатьох творчих дарувань, відбудеться регіональний тур Всеукраїнського фестивалю «Талановиті діти України!».
Засновник, організатор естивалю Людмила пісковська, а також імеценатам фестивалю – директор ТОВ «Запорізький титнао-магнієвий комбінат» Володимир Сивак анонсували свій прекрасний захід. На підтвердження їх слів із своїми чудовими музичними подарунками виступили юні дарування – вихованці музичного училища.
-Дякую за такий чудовий настрій! Сподіваюсь, невдовзі ми побачимо вас на найкращих сценах, в тому числі і далекого зарубіжжя. Єдине, про що прошу, не забувайте нашу неньку і нашу мову! – звернулась ведуча прогами до юних музикантів.
Щодо мови- «Запорізька правда» єдине україномовне видання регіонального рівня в нашій області. І ми прагнемо зберегти цю самобутність і стати дієвим інструментом у формування ефективного україномовного середовища. У нашій області проживають представники близько 120 національностей. Тож наполягаємо, щоб саме українська невдовзі стала ефективною мовою міжнаціонального спілкування. У цьому прагненні газету підтримує великий друг «Запорізької правди», поборник української мови, народний депутат Верховної Ради 1-го скликання Олександр Білоусенко, а також голова ради обласної ради національно-культурних товариств Науфаль Хамдані.
Для всіх гостей свята заспівали виконавці українського фолклору – троїсті музики «Одна родина» – Юля та Олексій Макаренки і Анатолій Собокарь.
-Дякую вам, шановні музики! Підбадьорили і розбурхали душу! Вкотре продемонстрували, що творча глибинка ще й фору дасть столичним митцям. Так само, й наші гості із районів області, де шанують національну культуру і мову, читають нашу газету, – подякувала гостям ведуча заходу. – Щиро вдячна за підтримку нашому другові – Балабинському сільському голові Володимиру Сосуновському. На ввіреній йому території він реалізує чимало добрих справ. А ми з радістю висвітлюємо цю роботу. Сподіваємося на плідну співпрацю і у подальшому.
Свої творчі вітання передала авторам та читачам газети і зірка Запорізького краю Любов Камінська, а також учасники вокального ансамблю музучилища, керівник Оксана Братцева.
Мажорним заключним акордом прозвучало і привітання від генерального директора Запорізької обласної філармонії Ірини Конарєвої.
-Ми з вами знову і знову переконуємося, як прекрасна українська пісня,- зазначила Ірина Едуардівна. – І з радістю хочу повідомити, що невдовзі, а саме 10 листопада, у концертному залі ім.Глінки у Запоріжжі в рамках мистецького марафону «Назустріч 100-річчю «Запорізької правди» відбудеться ще одне прекрасне свято української пісні – концертна програма козацького ансамблю пісні і танцю «запорожці» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Лілії Гринь із символічною назвою «Пісня буде поміж нас…».
На підтвердження її слів прославлений колектив філармонії заспівав свої пісні.
Так ця неімовірна тепла зустріч добігла кінця.
-Дякую вам, що в наш день ви були разом з нами!- звернулась до гостей керівник «Запорізької правди» Наталя Зворигіна.- Залишайтеся на зв’язку! Передплачуйте і читайте нашу газету! І до нових зустрічей!

Валерія Євгеньєва, Олександр Максимов (фото)