У Запоріжжі відкриється найбільша в Україні виставка народних музичних інструментів

9 листопада (середа) о 14:00, в Обласном краєзнавчому музеї відбудеться відкриття найбільшої в Україні виставки народних музичних інструментів. Відвідувачі зможуть не тільки побачити близько 500 унікальних експонатів з приватної колекції Любомира Кушлика, а й пограти на кожному з них.

У такому обсязі колекція за межами Львова буде виставлена вперше. Також будуть представлені експонати першого в Україні Музею історії музичних інструментів, що нещодавно відкрився у Запоріжжі.
Ініціатива проведення виставки у Запоріжжі належить керівнику Музею історії музичних інструментів Денису Васильєву, а втілити ідею стало можливим завдяки співпраці в рамках проекту «Психосоціальна підтримка та конфліктний менеджмент», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду та виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Виставка триватиме до 20 грудня. Протягом цього часу відбуватимуться етномузичні майстер-класи, інтерактивні лекції, міні-концерти із залученням відвідувачів.

 

У відкритті виставки візьмуть участь:
Любомир Кушлик – львівський етномузиколог, музикознавець, член Міжнародної ради традиційної музики ЮНЕСКО, член Національної спілки композиторів України. За 25 років він назбирав близько 700 інструментів, серед яких майже 600 – суто українських.
Денис Васильєв – керівник Музею історії музичних інструментів «БарабанЗА» (Запоріжжя),
Михайло Мордовськой – директор Запорізького обласного краєзнавчого музею,
Катерина Мінакова – координатор проекту «Психосоціальна підтримка та конфліктний менеджмент» Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

Довідка:
Проект «Психосоціальна підтримка та робота із конфліктами» є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України Німецького уряду, що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ініціативи націлені на допомогу регіонам з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме: Харківська, Дніпропетровська та Запорізька області.
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є:  демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України. Також буде продовжено співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Презентація другого тому «Усної історії російсько-української війни 2014 – 2016 рр.»