Жителі Запорізької області можуть залишитися без енергопостачання

Відключення електроенергії, яке в результаті розкрадання електроустаткування або аварійної ситуації може у будь-який момент статися у будь-якій частині регіону, запорізькі енергетики з 19 листопада усунути не зможуть. Підприємства, установи, організації і жителі Запорізької області можуть залишитися без енергопостачання на невизначений термін. Про це інформує ВАТ “Запоріжжяобленерго”.
Причина ситуації, що склалася, – відсутність у енергокомпанії засобів на здійснення господарської діяльності внаслідок рішень Національної комісії регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) – держструктури, що встановлює тарифи на електроенергію для споживачів і алгоритми і нормативи відрахувань для компаній, що енергозабезпечують.
“Рішення НКРЕКУ про встановлення нульових алгоритмів і щоденне додаткове перерахування з рахунків ВАТ “Запоріжжяобленерго” в Києві – в ГП “Енергоринок” – десятків мільйонів гривень на сьогодні привели до того, що у компанії абсолютно немає засобів не лише на виплату заробітної плати колективу, але і на проведення робіт, необхідних для надійного безперебійного енергопостачання регіону”, – повідомив заступник генерального директора ВАТ “Запоріжжяобленерго” Юрій Лисняк.
За його словами, з 19 листопада робота ВАТ “Запоріжжяобленерго” буде повністю паралізована.
“18 листопада закінчується термін дії полісів автострахування транспортних засобів ВАТ “Запоріжжяобленерго”. Для страхування 918 автомобілів (автовишок, машин аварійних бригад і іншої спецтехніки) – енергокомпанії на новий період потрібні 571,4 тис. грн, але внаслідок рішень НКРЕКУ таких грошей у ВАТ “Запоріжжяобленерго” немає. Це означає, що з 19 листопада жоден з автомобілів енергокомпанії не зможе працювати: енергетики просто не зможуть виїжджати на об’єкти, що б відновлювати енергопостачання”, – констатував заступник генерального директора ВАТ “Запоріжжяобленерго.
За його словами ВАТ “Запоріжжяобленерго” у зв’язку з ситуацією, що склалася, у черговий раз звернулося до НКРЕКУ з проханням переглянути рішення про відрахування з рахунків компанії, проте енергетики не виключають, що адекватній реакції на нього, як і раніше, не послідує.
У зв’язку з цим ВАТ “Запоріжжяобленерго” звертається до запорожців і жителів області з проханням не перевищувати дозволеної (вказаною в договорі кожного конкретного споживача) потужності.
“Мережі проектуються і будуються з розрахунку на певний об’єм енергоспоживання. У разі, якщо він несанкціоновано перевищується, трансформаторні підстанції і лінії електропередач можуть вийти з ладу. Це може позбавити енергопостачання підприємство, будинок, вулицю і навіть мікрорайон. На сьогодні – на невизначений термін, оскільки можливості проводити відновні роботи ВАТ “Запоріжжяобленерго” внаслідок рішень НКРЕКУ повністю позбавлено”, – констатував Юрій Лисняк.