Завдяки роботі КП «Запоріжзеленгосп» розмаїття зелених насаджень регіону поповнилось десятками нових дерев і кущів

Комунальне сільськогосподарське підприємство «Запоріжзеленгосп» Запорізької обласної ради у 2016 році значно підвищило ефективність свої діяльності. Підприємство, яке належить запорізькій громаді, урізноманітнює асортимент свої зеленої продукції і активно працює над виконанням фінансового плану.
За інформацією генерального директора КСП «Запоріжзеленгосп» Юрія Гарбера, кожного року фахівці підприємства вводять нові види рослин. Так, у переліку посадкового матеріалу цього року з’явилися перовськія лебедолиста, клен Фешн Блек, бобівник, унабі. Також освоюються роботи з новими формами дерев та кущів – для продажу пропонуються дерева, вирощені у вигляді арки, шаровидні та плакучі форми, а також топіарні форми ялівцю.
Підвищувати ефективність підприємству «Запоріжзеленгосп» Запорізької обласної ради вдається за рахунок розширення співробітництва і залучення нових покупців. Крім того, «зеленгоспівці» поглиблюють співпрацю з вже існуючими клієнтами.
Як розповів Юрій Гарбер, в 2016 році КСП «Запоріжзеленгосп» активно співпрацює з КРБП «Зеленбуд» Запорізької міської ради, разом підвищуючи кількість і якість зелених насаджень в обласному центрі. Так, якщо за 10 місяців 2015 року запорізький «Зеленбуд» придбав та висадив близько 10 000 одиниць продукції «Запоріжзеленгоспу», то за такий же період 2016 року вже придбано 26 000 одиниць зелених насаджень. При цьому значно зросла сума закупівлі: з 915,4 тис. грн. в 2015 році до 3,2 млн. грн. в цьому році.
Запоріжці вже бачать в парках, скверах і в інших куточках міста 110 дерев акації кулястої, кленів явору – 313, липи широколистої – 180, ялівця різних видів – 780, кущів троянди – 2750, спіреї різних видів – 2166, бирючини – 2423, висаджених в цьому році. Також для дизайну ландшафту КСП «Запоріжзеленгосп» надав «Зеленбуду» такі декоративні рослини, як клен Фешн Блек, клен Шведлера, псевдотсуга, павловнія, перовскія лебедолиста та інші.
«Такий прогрес в озелененні міста сприяє покращенню здоров’я населення. Зусилля по поліпшенню зовнішнього вигляду вулиць, скверів та парків підвищують привабливість Запоріжжя, роблячи його зразком європейського міста. Таких результатів підприємству вдається досягти за підтримки Запорізької обласної ради, яка опікується своїми комунальними підприємствами, надаючи підтримку і допомогу», – зазначив генеральний директор КСП «Запоріжзеленгосп» Юрій Гарбер.