Співпраця латвійських колег із Запорізьким національним університетом має можливість продовжитися через освітні проекти

Із робочим візитом до Запорізького національного університету завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Латвія в Україні Юріс Пойканс. Він зустрівся з ректором, професором Миколою Фроловим, першим проректором, професором Олександром Бондарем, проректором з науково-педагогічної роботи, професором Володимиром Волковим, головою студентської ради Антоном Назаренком. Декан економічного факультету, професор Алла виступила для пана Посла місцевим незалежним експертом для кращого розуміння соціально-економічної ситуації в Запорізькій області.
Під час зустрічі Юріса Пойканса із керівництвом вишу, Микола Фролов мав нагоду презентувати гостеві діяльність університету як провідного вищого навчального закладу Запорізького регіону. Ректор акцентував увагу на таких фактах: у виші зараз навчається 12,5 тисяч студентів, працює півтори тисячі фахівців, функціонує 16 факультетів, два коледжі, сім спеціалізованих вчених рад. Микола Олександрович також відзначив потужний якісний кадровий склад – науково-педагогічних працівників вишу.
Не обійшов увагою Микола Фролов і кілька пріоритетних проектів на сьогодні: популяризацію академічної доброчесності у виші та участь у відповідних програмах із її дотримання, розробку Кодексу честі; упровадження Концепції вивчення іноземних мов, сприяння академічній мобільності; власні розробки вишу в галузі енергозбереження; постійне піклування про благоустрій сучасного студентського кампусу та матеріально-технічної бази загалом.
Пан Пойканс щиро подякував ректору за цікаву розповідь та відзначив, що Україна і Латвія дуже схожі країни, їх єднають спільні традиції. Також гість наголосив на тому, що задля розвитку подальших контактів із Запорізькою областю планується створення інституту почесного консульства, у рамках якого співпраця із Запорізьким національним університетом має можливість продовжитися через втілення в життя спільних латвійсько-українських освітніх проектів.
Також Юріс Пойканс взяв участь у дискусії зі студентами вишу на тему «Досвід Латвії у галузі реформ та євроінтеграції: наскільки він може бути корисним для України». У вступному слові пан Посол зупинився на темах спільного шляху розвитку Латвії та України, на підтримці проєвропейського вибору нашої держави, а також на тих ключових порадах, які наразі лишаються найактуальнішими для нашої країни. Йдеться про соціально-економічну та політичну стабілізацію в суспільстві, кропіткий шлях різногалузевих реформ та якомога старанніше піклування про загальний добробут населення як держави, так і самих громадян. Пан Пойканс презентував коротку економічну візитівку своєї країни, розповідаючи про її порти, фармацевтику, індустріальний сектор, ІТ-галузь, сільське господарство.
Продовжився захід роботою у форматі «запитання-відповідь». Студентство цікавили такі питання, як європейська безпека, ймовірність створення європейської армії, позиція нейтралітету держав у світовому просторі, негативні стереотипи в Європі про Україну, ставлення латвійців до нашої країни.
Помітну хвилю зацікавленості викликало й таке актуальне питання, як Трампівський фініш президентських виборів у США. Студенти цікавилися думкою гостя про географічну версію першої поїздки новоспеченого політичного лідера країни, вектори його пріоритетів тощо.
Також чимало питань студенти присвятили явищу «екзитів», а саме «брекзиту» та іншим подібним неологізмам світових політичних процесів, як-от «грекзиту», що походять від факту виходу Великобританії з Європейського Союзу та прогнозів щодо виходу Греції.
Наприкінці зустрічі Микола Фролов щиро подякував гостеві за змістовну та цікаву дискусію і закликав присутніх, у першу чергу, до оптимізму та віри на шляху до побудови стабільної української європейської держави.
Про це повідомляє прес-центр ЗНУ.