Свято в дружній атмосфері!

Польські національно-культурні товариства області святкували цього тижня День Незалежності Польщі.
Запорізьке товариство польської культури ім. Святого Івана Павла ІІ відзначило свято своєї історичної батьківщини поетичним вечором на честь лауреатки Нобелівської премії з літератури Віслави Шимборської. Вона отримала цю найпрестижнішу премію в галузі літератури 1996 року з формулюванням «за поезію, яка з іронічною точністю дозволяє історичному і біологічному контексту виявитися у фрагментах людської реальності».
Учасники свята подивилися відео з привітаннями з Польщі, слухали та співали польських пісень.
Вірші польської поетеси Віслави Шимборської – іронічні, філософськи та напрочуд життєдайні – читали члени товариства, його керівник Анна Макушинська, викладачка польської мови Наталя Москалець, журналістка Ольга Вокало, черниця сестра Івонна, чернець брат Вєслав, настоятель парафії Бога Отця Милосердого отець Томаш Надбережни та єпископ Харьківсько-Запорізької дієцезії Римсько-католицької церкви в Україні Ян Собіло. Читання віршів супроводжувалося оригінальним відео рядом, музикою, звучали пісні на вірші поетеси.
Начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Павло Мяло привітав запорізьких поляків із святом та відзначив схожість наших двох держав у прагненні та відстоюванні незалежності.