Запорізькі аудитори в аграрному ліцеї встановили фінансових порушень на суму майже 6 мільйонів гривень

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області провели планову ревізію фінансово-господарської діяльності Державного навчального закладу «Осипенківський професійний аграрний ліцей» за результатами якої встановлено порушень на суму майже 5,9 млн грн, з них, що призвели до втрат, – на 611 тис.гривень.
Так, ліцеєм зайво виплачено випускникам 319 тис гривень грошової допомоги при працевлаштуванні та компенсації на придбання одягу і взуття, які фактично не були працевлаштовані. Підставою для цих виплат слугували лише корінці направлень на роботу, здебільшого повністю не заповнені. Допущене порушення засвідчило про відсутність контролю за працевлаштуванням випускників пільгових категорій.
За рахунок загального фонду обласного бюджету проведено витрати пов’язані з наданням платних послуг, які повинні проводитися за рахунок коштів спеціального фонду, у сумі 193,8 тис. гривень
Внаслідок завищення потреби на виплату учням стипендії, Ліцею зайво затверджено і виділено бюджетних асигнувань у загальній сумі майже 68 тис. гривень, які отримано та витрачено на матеріальну допомогу та заохочувальні виплати учням.
Крім того, зайво нараховано та виплачено понад 28 тис грн стипендії, індексації матеріальної допомоги та премії 4 особам, які навчаються за держзамовленням та на момент зарахування на навчання вже здобули за рахунок бюджетних асигнувань первинну професійну підготовку.
Окрім цього, 37-ми учням, яким не виповнилось 18-ти років, зайво призначено та виплачено допомоги для придбання навчальної літератури у сумі 22,2 тис. гривень.
Також встановлені факти зайвого нарахування та оплати єдиного соціального внеску у загальній сумі 16,6 тис. грн, індексації заробітної плати з нарахуваннями 21-му працівнику закладу – у сумі 11 тис. гривень.
Загальна сума інших порушень склала 5, 2 млн грн, внаслідок заниження дебіторської заборгованості, заниження та завищення вартості активів та виявлення лишків товарно-матеріальних цінностей.
Мали місце порушення законодавства про державні закупівлі, внаслідок неправомірного обрання переможця торгів, з яким укладено договір на постачання палива рідинного та газу; олив мастильних на загальну суму 262тис. гривень.
Виявлені ревізією порушення відшкодовано частково у сумі 219,8 тис. грн, з яких порушень, що призвели до втрат – на суму 213,18 тис. гривень.
За допущені порушення фінансової дисципліни на 9-х посадових осіб ліцею складено протоколи про адміністративне правопорушення.
Керівнику ліцею направлена вимога щодо усунення виявлених порушень. За результатами ревізії ініційовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.
Матеріали ревізії передано до управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Прес-служба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області