Через війну в Україні Ватикан залишив відкритими Двері Милосердя у Запоріжжі

Через військові дії на сході України Ватикан зробив виключення та залишив відкритими Двері Милосердя у Запорізькому Католицькому храмі Бога Отця Милосердного.
20 листопада в Католицькій Церкві завершився Рік Божого Милосердя символічним актом закриття Святих Дверей в Базиліці Святого Петра у Ватикані. Напередодні Святі Двері також були закриті в усіх кафедральних соборах світу. В Україні лише в одному храмі Ватикан дозволив зробити виключення і залишити Двері Милосердя відкритими.
“Є кілька причин, чому Апостольська Столиця прийняла щодо України саме таке рішення. Запорізький Санктуарій освячений на честь Бога Отця милосердного, також він знаходиться у прифронтовій зоні і межує з територіями, де тривають військові дії. І саме у Запоріжжі знаходиться Комітет Акції “Папа для України”, який від імені Папи Франциска надає допомогу потребуючим людям, що постраждали від військових дій на сході України, – пояснив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-католицької Церкви України Ян Собіло, який також очолює Комітет папської допомоги.
Єпископ Собіло підкреслив, що Папа Франциск особисто стежить за ситуацією в Україні, щодня молиться про найшвидше припинення військових дій і докладає великих зусиль, щоби допомогти тим, хто найбільше страждає від цієї війни. На сьогоднішній день Ватикан зібрав вже понад 10 мільйонів євро, які Комітет “Папа для України” має розподілити між найбіднішими людьми, забезпечивши їх продуктами, ліками та речами першої необхідності, щоби пережити зиму.