Docudays UA: Аліса з Країни війни приїжджає до рідного Запоріжжя

Один з найсильніших фільмів цьогорічного фестивалю Docudays UA, «Аліса в Країні війни», буде показаний запорізькому глядачеві. Режисерка стрічки, Аліса Коваленко, яка народилася у Запоріжжі, спеціально приїде до рідного міста, щоб представити власне творіння землякам. Подія відбудеться у неділю, 27 листопада, о 17 годині у кіноклубі «Сходження» (приміщення Запорізької обласної бібліотеки, пр. Соборний, 142, перший поверх). Вхід – вільний.
Коли на Майдані починалася революція, Алісі Коваленко було 26 років. Як і багато інших режисерів, вона почала знімати важливі події, що відбувалися в її країні. Але дуже скоро відстань між камерою і реальністю починає скорочуватися, життя і смерть стають важливішими за просто зйомки фільму, і впродовж наступних двох років Аліса опиняється в найгарячіших точках заворушень: від Майдану Незалежності в Києві, через блок-пости Слов’янська, до руїн Донецького аеропорту. Це також історія подорожі та особистий щоденник української дівчини-документаліста, яка стикається з проблемою вибору, так само, як і більшість громадян її країни, коли історичні події раптово вриваються в особисте життя.
Презентація фільму «Аліса в Країні війни» стала однією з центральних подій цьогорічного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Новий фільм представляв Україну в престижній конкурсній секції «For first Appearance», що сфокусована на відкритті нових імен. У полоні суперечливих емоцій, головна героїня Аліса (вона і режисерка фільму) вирушає до зони АТО, щоби фільмувати війну. Її основна мотивація – нездатність лишатись осторонь драматичних подій у рідній країні.
Режисерка фільму, Аліса Коваленко, спільно зі своєю колежанкою Любов’ю Дураковою, приїдуть до Запоріжжя для участі у представленні та обговоренні свого твору. Також під час заходу відбудеться підбиття підсумків цьогорічних показів фестивалю Docudays UA у Запоріжжі.
У неділю, 27 листопада, о 17 годині у кіноклубі «Сходження» (приміщення Запорізької обласної бібліотеки, пр. Соборний, 142, перший поверх).
Запрошуємо бажаючих взяти участь!

Додаткова інформація
XIІI Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA традиційно стартує восени і проходить по всій Україні. Цього року найкращі документальні фільми на тему прав людини зможуть побачити мешканці понад 250 міст і містечок нашої держави. Фестиваль є неполітичним і некомерційним. Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.
Партнерами фестивалю в регіонах України є 51 молодіжна, громадська та правозахисна організація та 205 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA, серед них – Кіноклуб «Сходження» в м. Запоріжжі та «Центр мистецтв «Арт-Простір» у Запорізькій області.

Організатори
Українська Гельсінська спілка з прав людини; ГО «Південь»; Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я; ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».
Партнери
Державне агентство України з питань кіно; Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини
Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні
Більше про фестиваль – тут: http://traveling.docudays.org.ua/

Звертаємо увагу, що вхід на всі покази – ВІЛЬНИЙ!