Кількість податкових перевірок у Запорізькій області зменшилася

З початку 2016 року фахівці фіскальної служби провели на запорізьких підприємствах 663 податкові перевірки, як документальні (планові та позапланові), так і фактичні.
Як повідомила перший заступник начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, кількість документальних перевірок порівняно з минулим роком зменшилася майже на 170, водночас якість податкового аудиту істотно зросла.
–На сьогодні план проведення перевірок формується тільки на основі ознак ризиковості у діяльності платників, тобто високої вірогідності порушення законодавства. Система відбору до аудиту є абсолютно прозорою. На сайті фіскальної служби платники можуть ознайомитися із основними критеріями та аспектами контрольно-перевірочної роботи, – підкреслила Юліана Козаченко.
Вона також зазначила, що за результатами проведених перевірок до бюджетів усіх рівнів додатково донараховано податкових зобов’язань у сумі майже 117 мільйонів гривень, з яких узгоджено понад 57 мільйонів, до бюджету сплачено більш ніж 48 мільйонів.
Зокрема, у сфері фінансових операцій здійснено 131 перевірку суб’єктів господарювання. За порушення норм валютного і податкового законодавства донараховано пені і штрафних санкцій 14,4 мільйона гривень, що 4,5 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року. Наразі з цієї суми надійшло понад 8 мільйонів.
З метою контролю готівкових розрахунків проведено 274 перевірки господарських об’єктів. За виявлені порушення у розрахункових операціях нараховано 3,4 мільйона, з яких 3 мільйони 165 тисяч гривень вже сплачено до бюджету.
Наприклад, майже 30 тисяч гривень коштувало для власників однієї із запорізьких газозаправних станцій недбайливе ставлення до касової дисципліни. Адже там нещодавно податкової ревізори виявили цілий ряд порушень у сфері РРО. При перевірці встановлено, що на ГАЗС попри всі вимоги законодавства електронні копії розрахункових документів і фіскальні звітні чеки не подавалися до органів ДФС, не друкувалися щоденні фіскальні звіти з реєстраторів розрахункових операцій. Крім того, у книгах обліку готівка не оприбутковувалася. Таким чином за результатами перевірки до суб’єкта застосовані штрафні санкції на суму 29,6 тисячі гривень. Про це повідомляє Головне управління ДФС у Запорізькій області.