Novomedia Awards -2016: «Запорізька правда» здобула визнання

Novomedia Awards -2016: «Запорізька правда» здобула визнання

У Києві відбулася щорічна церемонія Novomedia Awards. Журналісти та редакції отримували нагороди за систематичне висвітлення християнських і сімейних цінностей в своїх матеріалах.
Дипломи та статуетки «Вічні цінності у мас-медіа» вручили кращим редакціям та журналістам.
На рівні з центральними ЗМІ відзначили й єдину регіональну редакцію – газету «Запорізька правда» та її головного редактора – Наталію Зворигіну. Номінацію «Систематичне висвітлення вічних цінностей» наша редакція отримала за регулярну публікацію новин і статей на теми віри, духовності і життя церков міста.
Про місію церемонії Novomedia Awards розповів президент Асоціації журналістів «Новомедіа» Руслан Кухарчук.
-Щорічно ми відбираємо найкращі роботи від радіо, телебачення, друкованих ЗМІ та інтернет-видань, які не тільки інформують громадськість про події, що відбулися, але і акцентують увагу на християнських цінностях. Запрошуємо редакції і журналістів надсилати нам подібні матеріали для розгляду», – зазначив медійний експерт
Вручити нагороду переможцям приїхали український плавець Олег Лісогор та актор Дмитро Ступка. Олег підкреслив, що аналогів форуму і самої церемонії в Україні немає. А тим часом дуже важливо відзначати не тільки професіоналізм і якісну подачу інформації, а й посил, який вона несе. Адже ЗМІ – медіатори ідей, які відіграють важливу роль у формуванні світогляду людей.
Музичними гостями церемонії були соліст групи «Нумер 482» Віталій Кириченко, учасник шоу «Голос країни 6» Аняня Удогво й український гурт «Люм’єр». Ведучими церемонії Novomedia Awards 2016 були Дмитро Хоркін і Катерина Кондратюк.
Відзнаку в номінації «Відповідальна журналістика» отримав телеканал 1+ 1. Асоціація «Новомедіа» відзначила це ЗМІ за активне висвітлення візиту мотиваційного спікера і проповідника Ніка Вуйчича в Україну. Нагороду вручав український плавець Олег Лісогор. За словами куратора церемонії Novomedia Awards Юлії Забєліной, сюжет 1 + 1 про чиновників на колінах, які молилися за Україну, не міг залишитися непоміченим.
-Звичайно, в країні вже давно свобода слова. І ми можемо писати про що завгодно. Але так повелося, що світські ЗМІ дуже часто уникають релігійних тем. І більшість медійників показали Вуйчича як мотиваційного спікера. А тут – топовий канал каже про Ніка як про проповідника, поруч з яким народні депутати молилися на колінах в стінах Верховної Ради, – зазначила Юлія.
У категорії «Спеціальна номінація» було відзначено студію «95 квартал» за піднесення цінностей чесності і справедливості у серіалі «Слуга народу».

56473890
Кореспондент журналу «Новое время страны» Катерина Шаповал перемогла у номінації «Відповідальна журналістика» за матеріал «Протестанты из Донбасса. Протестанты оказались одной из наиболее патриотичных социальных групп на охваченном войной востоке страны». Вітав номінантку соліст групи «Нумер 482» Віталій Кириченко.
Журналіст Олександр Хоменко отримав відзнаку у номінації «Відповідальна журналістика» за матеріал на сторінках «Української Правди»: «Роман Кисляк: Звик до того, що інвалід, але не можу звикнути до дискримінації». В статті він розповідає про людину з інвалідністю, що стала вимушеним переселенцем з Донбасу до Львова, і чия віра в Бога допомагає йому жити і перемагати. Нагороду журналісту вручав учасник шоу «Голос країни 6» Аняня Удогво.
Серед лауреатів премії : відомий радіоведучий Дмитро Чекалкін і його програма «Людський фактор» на Радіо Вісті – за регулярне цитування Біблії в своїх випусках; інтернет-видання «Обозреватель» – за систематичну публікацію блогів пастора Геннадія Мохненко.
Журналіст Євген Кучеров з «Радіо Свобода» – за матеріал про капелана, який пробачив бойовиків після звільнення з полону. Всі лауреати отримали ексклюзивну статуетку, диплом, Біблію, квіти та цінні подарунки від партнерів церемонії.
Нагадаємо, що впродовж цілого року Асоціація «Новомедіа» здійснює моніторинг засобів масової інформації на предмет компетентного висвітлення тем віри, релігійного життя, християнських, моральних і сімейних цінностей та запрошує українські ЗМІ подавати свої матеріали для участі в такому моніторингу. Церемонія проводиться щороку в листопаді. Надсилати матеріали, пропоновані для номінування, можна на адресу: awards@novomedia.org