Запорізькі рятувальники провели практичні заняття зі співробітниками Національної поліції

Кожен рік у Запорізькій області виникає до 3000 надзвичайних подій, на ліквідацію яких залучаються підрозділи Служби порятунку «101». З них 75% складають пожежі, 15% припадає на проведення аварійно-рятувальних робіт при ДТП або в техногенному чи природному середовищах, і ще 10% на реагування при виявленні ВНП та для допомоги іншим службам.
Одним із головних чинників, що впливають на успішний порятунок людей та ліквідацію наслідків таких подій є своєчасне надання допомоги потерпілим та першочергові заходи по усененню небезпеки. Зважаючи на той факт, що прибуття підрозділів поліції на місце пригоди першими є цілком імовірним, виникає необхідність їхньої підготовки з цих питань.
Так, в Управлінні патрульної поліції м.Запоріжжя рятувальники провели практичні заняття щодо взаємодії зазначених екстрених служб у ході ліквідації надзвичайних подій.
Фахівці ДСНС розповіли про загальний порядок оперативного реагування та його особливості, які характерні для Запорізької області. Рятувальники практично продемонстрували дії направлені на попередження паніки громадян під час пожежі, правила поведінки у задимленому приміщенні, транспортування постраждалих за межі території загоряння. Наступною частиною занять стало теоретичне відпрацювання дій у разі залучення підрозділів до ліквідації наслідків ДТП та надання долікарської допомоги постраждалим.
Крім того, учасники мали змогу обговорити важливість ідентифікації керівного складу на місті ліквідації надзвичайної події для налагодження взаємодії з метою проведення ефективної оперативно-рятувальної операції.
«Взаємодія підрозділів ДСНС та Національної поліції на місті виникнення надзвичайної події повинна бути відпрацьована до найменших дрібниць, адже злагодженість дій екстрених служб – запорука оперативної ліквідації наслідків НП. Алгоритм взаємодії полягає перш за все в обміні інформацією щодо необхідності порятунку людей, надання долікарської допомоги; визначення ймовірності небезпеки вибуху, отруєння та інших проявів вторинних загроз; уточнення межі зони оточення, необхідності обмеження руху або повного перекриття проїздів, необхідності евакуації людей та майна» – начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області, полковник служби цивільного захисту Олександр Сичов.
Після теоретичної та практичної частини занять, учасники мали змогу отримати від рятувальників кваліфіковані відповіді на актуальні питання, які виникають у ході оперативних робіт та узагальнити алгоритм спільних дій для удосконалення взаємодії підрозділів під час ліквідації надзвичайних подій.