Олена Мірошниченко: «Вірю в ланцюгову реакцію доброти!»

Мабуть, головне у характері оріхів’янки Олени Мірошниченко — уміння переконувати. Випускниця Дніпропетровського національного університету, вона має педагогічний хист, працювала викладачем у вищому учбовому закладі, а потім повернулась до рідного міста, відчувши потребу зайнятися іншими, важливішими справами.
У неї багато друзів. Найнадійніші – ті, з якими у 2008 році було започатковано громадську організацію –БФ «Надії дитини», коли вона стала головою правління фонду. Згуртувала однодумців -домогосподарку, двох медиків і підприємця, і вони спільними зусиллями спробували вирішувати маленькі проблеми маленького міста.
-Першим проектом фонду,-згадує Олена Мірошниченко,-стало створення у Оріхові сучасного, яскравого, безпечного дитячого містечка. Проект дитячого майданчика «Оріхівленд» засвітили на сесії міськради та у ЗМІ, отримали дозвіл на розміщення у зеленій зоні міста, підписали договір із виробником, зібрали серед жителів міста Оріхова кошти, привезли обладнання, передали у власність комунальній службі, організували підготовку поверхні та шеф-монтаж дитячих комплексів і відсвяткували у червні 2009 року відкриття «Оріхівленду». Традиційно активісти фонду із залученням громадськості проводять тут щорічні весняні суботники з благоустрою території..
По-друге,благодійний фонд взяв під свою опіку дитяче відділення райлікарні,куди відправили багато потрібних речей, а у палаті немовлят, залишених без материнського піклування, власними силами зробили ремонт та щорічно надається допомога пелюшками, предметами догляду, памперсами та ін.
Головним,звичайно, став проект допомоги тяжкохворим дітям Оріхівщини– збір коштів для їх лікування та реабілітації. Члени фонду підтримали у біді Даніелу Руденко і Артема Опанасенка, Владислава Гвоздьова і Ангеліну Шкрьобу,Соню Хлібець і Лізу Ткачову, Єгора Романюка і Артема Рясного.Нині беруть участь у врятуванні життя 12-річного Сергія Сафронова.
У 2013-му реалізували проект допомоги дітям з особливими потребами – передали 15 тис .грн.для спеціалізованого відділення реабілітації дітей-інвалідів,що діє при КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування».
Ініціювали у фонді і проект розширення « Оріхівленду»: створення доріжок для вело-ролер-скейт-руху та стріт-воркаут-майданчика — для активних занять спортом дітей та молоді. І сподіваються,що за підтримки влади і громадськості проект матиме реальне втілення.
Про роботу благодійного фонду Олена Олександрівна може розповідати багато, не забуваючи дякувати всім,хто проймається проблемами дітей — насамперед, своїх однодумців, безкорисливих волонтерів,об’єднаних благородною метою, депутатів різного рівня, благодійників з числа підприємців та фермерів,просто небайдужих громадян, які проявляють чуйність і милосердя.
Вона впевнена: «Добрі справи є у кожного з нас, вони невідомі широкому загалу, але зігрівають власне серце і збільшують кількість таких же добрих людей – дійсно, існує ланцюгова реакція доброти. Ми разом з Вами зможемо зробити більше корисних справ для рідного міста, створити більше можливостей для наших дітей».
А коли в Україні почалися бойові дії на Донбасі, Олена стала одним з координаторів волонтерської групи «Оріхів—армії». Її проникливі публікації у пресі не залишають байдужими земляків. Вона розповідає про діяльність волонтерів — справжніх патріотів, звертається за підтримкою до людей, щоб українські військовослужбовці відчували: « Ми –з ними! І все зробимо заради нашої перемоги!» Налагоджені безпосередні зв’язки і контакти з учасниками АТО дають змогу виконувати їхні прохання,бо Олена разом з іншими волонтерами прагне не залишити поза увагою жодне звернення чи побажання.
Тендітна сіроока жінка з неспокійною вдачею і сильним характером приваблює щирістю і відкритістю у спілкуванні, безкорисливістю і добротою. Щодня вона поспішає у невідкладних справах фонду чи волонтерської групи, бо в цьому вбачає своє покликання — бути потрібною людям.

Тамара КУРОЧКІНА, Оріхівський район