Культовий співак, поет, художник і письменник очима студентів

 На факультеті  іноземної філології Запорізького національного університету прагнуть не лише підготувати висококваліфікованих фахівців, але й дбають про виховання естетичного смаку в студентів, про підвищення їхнього загального культурного рівня.

Тому факультетське життя багате на цікаві культурно-мистецькі заходи, чимало з яких уже  перетворилися на гарні традиції для всього університету.
 Так щороку, наприкінці листопада викладачі та студенти із великим зацікавленням очікують на музично-драматичні перформенси, присвячені лауреатам Нобелівської премії в галузі літератури, які готують найкреативніші студенти факультету під керівництвом доцента кафедри німецької філології і перекладу Валентини Ботнер та за підтримки заступника декана ФІФ Ніни Володимирівни Захарової.
 Цього року очікування творчого вечора на честь нобелівського лауреата було особливо нетерплячим. Адже те, що нобелівський комітет присудив перемогу 75-річному американському митцю Бобу Ділану із формулюванням «за створення нової поетичної мови в межах американської пісенної традиції», викликало шквал протилежних емоцій як серед представників мистецьких кіл, так і серед «простих» шанувальників сучасної літератури і музики. Дехто щиро радів за улюбленого виконавця, що вже 20 років поспіль висувався на здобуття цієї найпрестижнішої премії, а дехто відверто звинувачував суддів в упередженості, через яку нагороду здобув музичний кумир минулого століття. Тож глядачам було цікаво: якої саме точки зору дотримуватимуться учасники заходу – четвертокурсники спеціальностей «Англійська мова та література. Іспанська мова та література. Філологія».
 Автор сценарію Марина Білоброва вдалася до незвичайного ходу: зі сцени пролунали різні точки зору. Студенти не намагалися уникнути захоплених чи несхвальних думок відомих особистостей  щодо творчості та ключових моментів біографії Боба Ділана. Однак вони спробували якнайповніше висвітлити всю масштабність цієї різнопланової творчої особистості, нагадавши присутнім на заході про його поетичну та музичну творчість та її вплив на розвиток світової музичної традиції. Глядачі почули натхненне виконання найвідоміших хітів музиканта. Їм нагадали про акторську й режисерську діяльність Боба Ділана. Також зі сцени у виконанні Юлії Марнопольської й Анастасії Павлової пролунали уривки з відомих прозових творів митця: із «Хронік» й «Тарантула». А всі охочі змогли помилуватися репродукціями його художніх полотен, які стали чудовим доповненням дійства на сцені, створивши неповторну атмосферу свята.
А ще, студентам, які завітали на свято, дуже припало до душі нагадування ведучих заходу Віри Кравченко та Євгена Рябка про те, що предки Боба Ділана мають українське коріння.
 Дуже схвально публіка сприйняла інтерв’ю з митцем, де роль Ділана блискуче виконав другокурсник факультету іноземної філології  Микола Пелешко, а роль журналістки взяла на себе четвертокурсниця Оксана Березна. Секрет успіху «від Боба Ділана»: завжди відчувати себе кращим, чим би не займався, бо лише так можна досягти вершин, –присутні зустріли оплесками.  А дієвість такої поради підтвердив чудовий виступ тріо: Миколи Пелешка, Максима Кіпера з четвертого курсу ФІФ та Євгена Терещенка з факультету журналістики, які виконали улюблені пісні митця.
 Насамкінець вечора для глядачів влаштували вікторину щодо біографії та творчого шляху Ділана, аби переконатися, наскільки їх зацікавило те, що відбувалося на сцені. На всі питання ведучі отримали миттєві правильні відповіді, а найуважніших учасників опитування відзначили нагородами – книгами сучасних письменників.
Усі присутні на творчому вечорі дійшли одностайного висновку, що творчість такого багатогранного митця отримала достойне поцінування на світовому рівні, а Нобелівська премія стала для нього заслуженою винагородою.
Учасники заходу щиро подякували своїй «головній музі» Валентині Ботнер за її прагнення познайомити студентів із сучасною культурою та підтримати їх у всіх творчих починаннях. Вони висловили сподівання, що наступного року ця традиція буде продовжена, а всі охочі зможуть дізнатися багато цікаво й несподіваного про творчість нового лауреата Нобелівської премії. Так само дуже позитивне враження цей захід справив і на його почесну гостю – декана факультету іноземної філології Галину Морошкіну.
У свою чергу, Валентна Савелівна зазначила, що на проведення таких творчих вечорів її надихають талановиті студенти, які вчаться у Запорізькому національному університеті.

 

Таміла Тарасенко