Стартувала Декада зайнятості інвалідів

З метою підвищення ефективності надання соціальних послуг, спрямованих на сприяння трудовій реабілітації людей з інвалідністю, напередодні відзначення Міжнародного дня інвалідів в Україні з 28 листопада по 7 грудня 2016 року в Запорізькій області триває Всеукраїнська акція «Декада зайнятості інвалідів». У цей період в міських та районних центрах зайнятості проходять заходи, спрямовані на забезпечення зайнятості інвалідів.
Протягом Декади пройдуть тематичні Ярмарки вакансій, аукціони претендентів, презентації професій, тренінг – семінари за участю організацій, що опікуються питаннями зайнятості інвалідів. Для вирішення нагальних питань працевлаштування та соціального захисту людей з інвалідністю фахівці служби зайнятості залучають для спілкування «За круглим столом» представників місцевих органів влади, роботодавців, громадських організацій.
Центри зайнятості області запрошують на Дні відкритих дверей всіх, хто бажає отримати консультаційну, інформаційну та психологічну допомогу щодо питань зайнятості та сприяння у працевлаштуванні.
Більш детальну інформацію щодо графіку проведення заходів можна отримати в центрах зайнятості Запорізької області.
Додатково: Державна служба зайнятості допомагає особам з інвалідністю за напрямами:
-надає інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням;
-організовує оплачувані громадські роботи;
-у разі неможливості працевлаштування за фахом – організовує професійне навчання на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і шляхом стажування безпосередньо на робочому місці;
-сприяє в організації власної справи, зокрема шляхом надання безробітним одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
У січні – жовтні 2016 року мали статус безробітного 2580 особи з інвалідністю, отримували допомогу по безробіттю 2080.
Кожен п’ятий із безробітних з інвалідністю був працевлаштований. Проходили професійне навчання – 140. Взяли участь у громадських роботах та роботах тимчасового характеру – 206 безробітних з числа інвалідів.

Відділ організаційно-інформаційної та архівної справи ЗОЦЗ, тел. 233-11-47