Вчитися у бібліотеці ніколи не запізно!

Заклади культури Мелітопольського району взяли участь у проекті «Співпраця бібліотек і музеїв Мелітопольщини як ресурс розвитку освіти дорослих», який є частиною міжрегіонального проекту «Змінимо стіни відкритими вікнами» та реалізується центром освіти дорослих Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького у партнерстві з БО «Соціальний фонд» за підтримки DVV Internationalin Ukraine Міністерства закордонних справ Німеччини та Громадської організації інформаційно-дослідницького центру «Інтеграція і розвиток».
Учасниками проекту стали бібліотекарі Центральної районної бібліотеки (смт Мирний), сільських бібліотек сіл Спаське, Тихоновка, Семенівка, а також керівники музеїв на громадських засадах сіл Мордвиновка і Новомиколаївка.
Роботу проекту спрямовано не тільки на підвищення професіоналізму працівників цих організацій, але і на розвиток співробітництва в локальних громадах району шляхом участі представників різних соціальних груп у масових публічних заходах, які були розроблені і проведені в рамках культурно-освітніх ініціатив. Ці заходи орієнтовані на підтримку культурного різноманіття та просування інноваційних підходів до роботи районних культурно-освітніх установ.
Установи культури завдяки партнерству з активістами місцевих громад змогли розширити свої функції, розробити культурні і освітні програми для різних груп дорослого населення, стати локальними платформами діалогу і зміцнення довіри на місцевому та міжрегіональному рівнях.
Серед переможців конкурсу міні-проектів є три районних учасника, що показує гідний рівень цих культурно-освітніх установ. А той позитивний резонанс, який відчувся після реалізації цих проектів в сільській бібліотеці села Семенівка (відкриття Центру українсько-польської культури), сільській бібліотеці села Спаське (створення альбому випускників школи «Жива пам’ять нашого села») та патріотичної акції на базі Центральної районної бібліотеки «З Україною в серці», дає впевненість у тому, що бібліотеки стали справжніми центрами громадської активності та зможуть і далі продовжувати роботу в напрямку підтримки цінності освіти дорослих.
Підсумком проекту «Співпраця бібліотек і музеїв Мелітопольщини як ресурс розвитку освіти дорослих» став ярмарок сучасних ініціатив бібліотек і музеїв Мелітопольщини, який проходив у палаці культури ім. Т.Г.Шевченка (м. Мелітополь) 29 листопада 2016 року. В програмі ярмарку були : бібліотечний квартал, академія казкових наук, книжкові дегустації, лотерея, яскрава фотозона, подорож музейним лабіринтом, майстер-класи, презентації проектів, пізнавальні квести.