Здійснюємо реформи-змінюємо Україну!

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ТОВ „СПС-Інвест” на 68 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем.
До територіального відділення з колективною заявою звернулися мешканці житлового комплексу «Ренесанс» щодо встановлення ТОВ «СПС-Інвест» необгрунтованого тарифу на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються згідно з Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869. Цей порядок поширюється на суб’єктів господарювання всіх форм власності, які надають послуги з утримання будинків.
Згідно з Порядком до переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відносяться: прибирання прибудинкової території, прибирання сходових кліток, вивезення побутових відходів, прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі, обслуговування ліфтів, обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання, водовідведення, теплопостачання, зливової каналізації, обслуговування димових та вентиляційних каналів, поливання дворів, клумб і газонів, експлуатація номерних знаків на будинках, освітлення місць загального користування. Відповідно до договорів, укладених ТОВ «СПС-Інвест» із співвласниками ОСББ «Ренесанс», до тарифу на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій включено суму компенсації орендної плати за земельну ділянку, яку товариством було взято в оренду для будівництва оздоровчо-житлового комплексу, що суперечить нормам чинного законодавства.
Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Діючим законодавством не передбачено сплату співвласниками ОСББ орендної плати за землю без укладання ОСББ відповідного договору оренди з міською радою.
Дії ТОВ „СПС-Інвест”, які полягають у безпідставному включенні до тарифу на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій компенсації орендної плати за землю для населення, відділення визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та зобов’язало товариство припинити порушення шляхом виключення компенсації орендної плати за землю із тарифу на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, зазначеному в діючих із співвласниками ОСББ «Ренесанс» (населенням) договорах.