Хелперам довіряють, бо вони – ефективні

Хелперам довіряють, бо вони - ефективні

Виникли проблеми з пересуванням вулицею через погане дорожнє покриття? Ваш під’їзд має жахливий вигляд? Вас турбує забруднена зона довкілля, повз яку ви чимчикуєте щодня? Звертайтесь до «Helper Запоріжжя»: тут знають, як допомогти кожному.

Лідер цієї громадської організації Данило Щербаков розповів про досягнення і добрі справи своїх однодумців.
-Чималий резонанс викликала проблема у відділенні соціальної реабілітації дітей – інвалідів Хортицького району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування, вул. Лахтинська 4-б. Вона набула розголосу не лише в Україні, а й за її межами, – розповів активіст.
На початку листопада Данило Щербаков отримав від матерів дітей-інвалідів, що перебувають під опікою центру, колективне звернення. Йшлося про те, що керівництво центру не створює належних умов для реабілітації дітей – інвалідів групи «А», не реагує на прохання установити пандус і спеціальне устаткування для підйому дітей на другий поверх, де знаходиться більшість кабінетів для занять, і низку інших проблем. З’ясувалося, діти не отримують належного обслуговування в реабілітаційному центрі, яке передбачено чинним законодавством, а саме Законом України № 875 – XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Між тим, основна мета діяльності таких закладів та установ – соціальна адаптація і реабілітація дітей із складними комплексними фізичними порушеннями та розумовою відсталістю, які за можливостями здоров’я не відвідували загальноосвітні заклади, але мали нагальну потребу в допомозі спеціалістів. Відкриття відділення у Хортицькому районі стало альтернативою вихованню дітей з інвалідністю в інтернатних установах. Дитина перестала бути відірваною від біологічно рідного і психологічно близького оточення, залишалась під батьківським наглядом та впливом. Крім того, батьки мали змогу працювати, поліпшувати матеріальне становище сім’ї, не розлучатися з дитиною і приймати безпосередню участь у її вихованні та розвитку.
Тоді чому попри позитивні аспекти функціонування відділення, наразі постала низка проблем, про які розповів нам Данило Щербаков та матусі дітей-інвалідів?
Журналістам вдалось поспілкуватись з директором Запорізького міського центру соціального обслуговування Мариною Баринос, яка зазначила: «Батьки раніше до мене не звертались. Думаю, що вирішити цю проблему можливо! Головне, що це питання зараз піднято, я його почула й докладу усіх зусиль для вирішення».
-Важливим для нас став результат – пандус на другий поверх вже на підтвердженні кошторису. Тож спільними зусиллями ми зрушили справу з мертвої точки, – резюмував Данило Щербаков. – Крім того, виявилося, ця проблема має глобальний характер. До нас на пошту і в соціальних мережах з усіх куточків нашого регіону почали поступати сотні скарг і прохань допомогти. І ми обов’язково зробимо усе можливе!

 

2040 061216
Активісти «Helper Запоріжжя» щоразу демонструють свою ефективність – вже домоглись ремонту дорожнього покриття на вул. Новокузнецька в обласному центрі. Ця дорога посіла перше місце в ініційованому хелперами народному рейтингу «ТОП-10 найкрасивіша яма». Дорога була схожа на полігон для краштестів. Віднедавна жителі Південного мікрорайону можуть не турбуватися за колеса власних авто, а прекрасні леді – про зламані підбори.
Громадська організація не оминає й питання захисту навколишнього середовища.
-Ми ніколи не пройдемо повз забруднену ділянку довкілля, тому вважали за потрібне порушити проблему стихійних звалищ у Південному мікрорайоні. Зняли за допомогою безпілотника з висоти пташиного польоту звалище сміття в плавневій зоні, це відео подивилися тисячі людей, яких, як і нас, обурила ця ситуація. Наступним кроком було звернення до голови районної адміністрації з вимогою вжити заходів з вивезення сміття і обгороджування зони з перекриттям доступу вантажного транспорту, що у свою чергу не дасть можливості забруднювати природу, – додав Данило Щербаков.
Голова районної адміністрації відреагував на прохання «Helper Запоріжжя», і вже наступного дня почали прибирання зеленої зони.

svalka ekologiya
Не слід випускати з поля зору й нововведення хелперів. А саме «Вело протест» та «Еко день». Зокрема, у вересні близько 50 велосипедистів взяли участь у «ВЕЛОПротесті Helper» проти неякісних доріг. Захід стартував у Південному мікрорайоні, а фінішував на сходинках Запорізької міськради. Учасники проїхали 10 км.
-Головною метою велопробігу було звернення уваги влади на учасників дорожнього руху, на велосипедистів, на відсутність ВЕЛО-інфраструктури, та залучення молоді до здорового способу життя! – підтвердив організатор заходу Данило Щербаков.

1330379880 n
«Еко день» пройшов не менш результативно: добровольці прибрали сміття на території пляжу, а найактивніших нагородили символічними призами. Учасників заходу організатори пригостили смаколиками – пиріжками, піцами, соками та лимонадом. Розмір території, яку очистили від сміття, склав 300 м на 900 м.
А ще хелпери активно допомагають підопічним дітлахам з обмеженими можливостями із малозабезпечених сімей. Вони подарували дітям свята, організувавши похід в цирк і на концерт Євгенія Литвинковича. Такі культпоходи для них стали вже доброю традицією.
-Друзі, робіть дітям свято, адже вони його так люблять!- закликає всіх благодійників Данило Щербаков.
Нещодавно «Helper Запоріжжя» знову здивував оригінальністю, розпочавши «Географічний флешмоб». Прапор «Helper» почав подорож світом! Сьогодні Танзанія, Занзібар, плем’я Масаї. Вождь пообіцяв повісити його на головну хатину племені. На цьому хелпери не зупиняються. Найближчим часом прапор поїде до Гоа, Китаю, США, Ізраїлю.

585 261116
-Безумовно, такого результату не було б без підтримки громадськості: це і наші активісти, і всі, хто підтримує нас в соціальних мережах, і наші почесні хелпери, люди яких знають і поважають в Україні та за її межами, преса і телебачення, які висвітлюють події, пов’язані з діяльністю «Helper Запоріжжя». Дякуємо усім за довіру та підтримку!- підбив риску Данило Щербаков.

Анастасія Шевченко