Науково-практична конференція з природничих наук зібрала на біологічному факультеті ЗНУ молодих науковців

У Запорізькому національному університеті відбулася V регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих, медичних та фармацевтичних наук», присвячена 30-річчю заснування біологічного факультету ЗНУ.
Науковий захід був організований спільно із Запорізьким державним медичним університетом та Запорізькою державною інженерною академією. Студенти-медики є традиційними учасниками конференцій, які проводить біологічний факультет Запорізького національного університету, а цього року до них приєдналися і студенти Запорізької державної інженерної академії. Загалом у конференції взяли участь 118 осіб, серед яких 74 студенти та аспіранти, 44 – викладачі ЗНУ та ЗДМУ. На захід завітали молоді науковці та наукові керівники доповідачів – викладачі кафедри фармакогнозії, фармакології та ботаніки, кафедри органічної і біоорганічної хімії, кафедри нормальної фізіології ЗДМУ.
На пленарному засіданні учасники представили актуальні доповіді: «Синтез ряду похідних бензімідазолхіназоліна» (доповідач Кравцов Дмитро, науковий керівник Олексій Воскобойнік, ЗДМУ), «Успадкування якісних та кількісних ознак рослин роду lunaria L.» (доповідач Олена Бойка, ЗНУ), «Ратичні як структурно-функціональний елемент острівних екосистем південного сходу України на заповідно-охоронних територіях» (доповідач Андрій Домніч, ЗНУ).
Після пленарного засідання робота учасників конференції продовжилась у 7 секціях, де заслухали 99 доповідей – з напрямів «Мікробіологія, вірусологія, імунологія та лабораторна діагностика», «Біологічна, медична хімія; органічна, біоорганічна хімія та високомолекулярні сполуки; неорганічна, аналітична хімія; фармакологія; пошук біологічно активних речовин», «Експериментальна та клінічна терапія, педіатрія та хірургія, нормальна та патологічна морфологія, фізіологія людини і тварин», «Генетика та селекція рослин. Прикладна ботаніка та фізіологія рослин. Ландшафтний дизайн та декоративне рослинництво», «Фармакогнозія», «Екологія. Природокористування та охорона навколишнього середовища» та «Екологія тварин, мисливствознавство та іхтіологія».
Кожен науковець представив доповідь та презентацією, після чого відбулося жваве обговорення. Найбільш актуальні теми привернули увагу студентів, які у ході спілкування отримали корисний досвід щодо ведення наукової дискусії, а також розширили свій дослідницький кругозір. Наприкінці зустрічі молоді науковці висловили подяку старшим колегам-доповідачам і викладачам за надані корисні рекомендації щодо удосконалення та коригування схем, підходів, узагальнень і методології досліджень тощо.
Для учасників конференції співробітники Наукової бібліотеки вишу підготували виставку наукових, навчальних та методичних праць викладачів біологічного факультету Запорізького національного університету.
Під час урочистого закриття конференції декан біологічного факультету ЗНУ, професор Людмила Омельянчик подякувала учасникам за активну роботу, висловила сподівання щодо подальшої плідної співпраці, а також запросила всіх учасників та їхніх наукових керівників взяти участь у V міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми біології, екології та хімії», яка відбудеться 26-28 квітня 2017 року. Про це повідомляє прес-центр Запорізького національного університету.