У Запоріжжі розпочалися дводенні навчально-методичні збори психологів ДСНС

7 грудня на базі ГУ ДСНС України у Запорізькій області розпочалися дводенні навчально-методичні збори психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій на тему «Психосоціальна підтримка та забезпечення психічного здоров’я в умовах надзвичайної ситуації».
У Запоріжжі зустрілися фахівці з 16 областей України, м. Києва та Національного університету цивільного захисту України для підвищення професійного рівня в аспектах психологічного захисту населення при надзвичайних ситуаціях та забезпечення готовності до дій за призначенням.
Відкрили захід начальник Головного управління ДСНС області генерал-майор служби цивільного захисту Олексій Лепський: «Надання екстреної психологічної допомоги людям у стані горя стало основним завданням психологів ДСНС для нормалізації психічного стану громадян і повернення їх до звичного способу життя. Вже більше двох років фахівці Головного управління допомагають внутрішньо переміщеним особам в адаптації до нових умов життя та їх соціалізації у місцеву громаду. За підсумками заходів, які проводяться співробітниками психологічної служби ДСНС області напрацьовано механізм надання ефективного надання допомоги як ВПО так і учасникам АТО, який зараз успішно використовується».
Детально про мету і завдання зборів, перспективні напрямки розвитку психологічної служби ДСНС і співпрацю з Міжнародним Медичним Корпусом розповів присутнім начальник Центру психологічного забезпечення підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підполковник служби цивільного захисту Анатолій Сичевський.
У ході першого дня зборів учасники візьмуть участь в інформаційній сесії на тему “Практичне застосування документа «Керівні принципи Міжвідомчого постійного Комітету ООН та міжнародних організацій з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в надзвичайних ситуаціях» в Україні”. Організатором заходу виступає Міжнародний Медичний Корпус в Україні (ММК).
«ММК працює в Україні вже третій рік. Спочатку його діяльність полягала у наданні гуманітарної допомоги населенню Східної України. Наприкінці 2015 року стало зрозуміло, що необхідне реагування на наслідки подій, які сталися на території Донецької і Луганської областей, а саме у забезпеченні психосоціальної підтримки та психічного здоров’я. Ми впевнені, що сьогоднішня інформаційна сесія, реалізована співробітниками ДСНС дасть змогу ознайомитися з досвідом інших країн щодо ініціатив у цьому напрямку, і окреслити шляхи практичного застосування міжнародних документів в Україні» – зазначила координатор програми психосоціальної підтримки Міжнародного Медичного Корпусу в Україні Надія Трищук.