Запорізька обласна рада VII скликання відзначає перший рік роботи і День місцевого самоврядування першими успіхами у вирішенні проблем громад

264 рішення за рік. – Такий результат роботи Запорізької обласної ради VII скликання. Ще сотні відповідальних і виважених рішень, прийнятих на рівні міських, районних, сільських і селищних рад Запорізької області. Сьогодні в театрі ім. Магара на своє професійне свято зібрались працівники органів місцевого самоврядування регіону.
Вітаючи колег із Днем місцевого самоврядування, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак підбив підсумки і визначив подальші кроки в роботі.
– Для Запорізької обласної ради цей день є особливо знаковим. Адже 3 грудня місцевий парламент сьомого скликання відзначив рік своєї роботи. За цей час нам вдалось реалізувати ряд дієвих проектів, продуктивно попрацювати на користь Запорізької громади, – сказав Григорій Самардак.
Говорячи про знаменність цього року в історії місцевого самоврядування Запорізької області, голова Запорізької обласної ради зазначив:
– Ради різних рівнів – від сільських до обласної – перестали бути монополією однієї-двох політичних сил. Багатопартійний депутатський корпус став відображенням демократичних процесів в українському суспільстві. У Запорізькій обласній раді вперше пліч-о-пліч працюють вісім політичних партій. Це люди з новими поглядами, з новими ідеями і своїм баченням розвитку рідного краю. Так, ми можемо дотримуватися різних політичних поглядів, але всім нам з повною відповідальністю потрібно засвоїти найголовніше: запорука покращення життя людей і успішного розвитку Запорізької області – в нашій регіональної солідарності.
За словами голови Запорізької обласної ради, в роботі з бюджетом сьогодні червоною лінією проходить економія і раціональне витрачання бюджетних коштів. Цього року в області мобілізовано 13,5 млрд. грн. податків та зборів, що на третину більше, ніж за відповідний період минулого року.
Запорізька обласна рада однією із перших перейшла на прозорі закупки. З моменту введення системи електронних закупівель Prozorro Запорізька обласна рада та її комунальні заклади, підприємства й установи зекономили 8 млн. 715 тис. грн.
На розвитку регіону зосередив увагу і перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.
– Завдання рад всіх рівнів – працювати на розвиток своїх територій. Хочу наголосити на особливій ролі органів місцевого самоврядування. Адже державна реформа з децентралізації влади передбачає передачу повноважень на місця. Саме за ефективним місцевим самоврядуванням – майбутнє нашої держави, – підкреслив Єгор Семенков.
Привітав колег і міський голова Запоріжжя Володимир Буряк. Зокрема, він відзначив:
– День місцевого самоврядування – це свято людей, яких громада наділила повноваженнями, відповідно до яких вони повинні відстоювати їїінтереси і права. А для цього потрібно об’єднатися і працювати на розвиток тієї громади чи об’єднання, які ми з вами представляємо. Тож об’єднаймося і зробимо все для того, щоб ця довіра була виправданою. Всім нам здоров’я, процвітання, мирного неба!
Закликавши колег до конструктивної співпраці і консолідованих зусиль в ім’я миру, добробуту і процвітання рідного Запорізького краю і Запорізької громади, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак нагородив кращих працівників місцевого самоврядування краю, відзначивши управлінців всіх рівнів.
З нагоди свята артисти театру ім. Магара подарували гостям «Штраус – концерт».