ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» БЕЗПІДСТАВНО ВІДКЛЮЧИЛО КВАРТИРУ МЕШКАНЦЯ М. ПОЛОГИ ВІД ГАЗОПОСТАЧАННЯ

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ПАТ «Запоріжгаз» на 10 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем.
До відділення з заявою звернувся мешканець м. Пологи щодо неправомірного припинення газопостачання в його квартиру у зв’язку з несплатою ним боргу за послуги з газопостачання, який виник внаслідок неправомірного розрахунку ПАТ «Запоріжгаз» розміру завданих газорозподільному підприємству збитків.
Представниками ПАТ «Запоріжгаз» було здійснено вихід до квартири заявника для здійснення демонтажу лічильника газу з метою проведення його періодичної повірки. Але заявник відмовився від демонтажу у зв’язку з відсутністю лічильника газу в обмінному фонді, який може бути встановлено на період періодичної повірки. У зв’язку з цим було складено Акт-претензію із формулюванням «відмова в доступі до об’єкта споживача, у результаті чого представник газопостачального/газорозподільного підприємства не здійснив демонтаж лічильника газу, що призвело до порушення строку проведення періодичної повірки лічильника газу». На підставі цього Акту була розрахована сумма збитків, завданих порушеннями споживача у розмірі 9551,43 грн., яку заявник відмовився сплатити. В результаті 08.10.2015 року газопостачання квартири заявника було припинено.
У ході розгляду заяви встановлено, що строк чергової повірки лічільнику газу, встановленого у заявника, настав у другому кварталі 2015 року, а представники ПАТ «Запоріжгаз» здійснили вихід до приміщення у третьому кварталі 2015 року. Тобто, відмова заявника у проведенні демонтажу лічильника газу не призвела до порушення строку проведення періодичної повірки лічильника газу, так як цей термін вже було порушено товариством. Отже, товариство неправомірно нарахувало сумму збитків, що призвело до виникнення боргу у заявника.
Порушення було припинено в ході розгляду справи. Борг заявнику було скасовано, а газопостачання відновлено.
Адміністративна колегія визнала дії ПАТ «Запорізгаз» порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та притягла його до відповідальності у вигляді накладення штрафу.