В ЗНУ провели першу «Козацьку універсіаду»

На базі Спортивно-оздоровчого комплексу ЗНУ на честь Дня Збройних Сил України та 25-річчя створення сучасного запорізького козацтва була проведена перша Козацька універсіада. Організаторами цього заходу виступили представники ВГО «Спас» та керівництво ЗНУ.
Відзначимо, що Козацька універсіада проходила під патронатом ректора ЗНУ та народного депутата України Миколи Фролова.
Основною метою цієї універсіади є: розвиток національно-патріотичного виховання молоді, заохочення молоді займатись козацьким бойовим мистецтвом та вести здоровий спосіб життя.
У цих козацьких змаганнях взяли участь три студентські команди: ЗНУ (факультет фізичного виховання), ЗДІА та ЗДМУ. Учасники команд змагались у 7 номінаціях: 1) Козацька забава «Зняти шапку», 2) Фланкіювання (володіння) козацькою шаблею, 3) Фехтування на м’яких козацьких шаблях, 4) Боротьба «Підніми козака», 5) Боротьба «Виштовхни з кола», 6) «Тягни бука», 7) Лава на лаву (варіант «Штовхач»)
За словами президента ВГО «Спас» Олександра Притули, ці змагання планується проводити щороку з метою національно-патріотичного виховання молоді, поширення національних українських та козацьких традицій та звичаїв серед молодого покоління. Він переконаний, що Козацька універсіада стане доброю традицією для більшості студентської молоді. Також Олександр Леонтійович відзначив, що найближчим часом, а можливо і в наступному році козацька боротьба «Лава на лаву» може увійти до однієї з класифікацій виду спорту, як розділ бойового мистецтва.
В рамках заходу також була організована виставка робіт майстрів української народної вишиванки творчого об’єднання «Цвіт калини», керівником якого виступає Роза Кутасевич. На цій виставці були представлені різноманітні за орнаментом і кольором рушники, ляльки-мотанки, жіночі прикраси ручної роботи. Крім того, під час заходу для всіх учасників та гостей показові виступи з рукопашного бою та володіння шаблею продемонстрували представники Театру козацького бою « Запорозький Спас».
В урочистостях з нагоди Козацької універсіади взяли участь президент ВГО «Спас» Олександр Притула, декан факультет фізичного виховання Микола Маліков, завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Анатолій Конох, Кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов, отаман Пластунівського куріня Михайло Преображенцев,учасник АТО, керівник консультативної ради ветеранів АТО при голові Запорізької ОДА, депутат Запорізької міської ради В’ячеслав Зайцев, представники кошової старшини Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» та інші представники козацької еліти нашого краю.
Вони привітали учасників та переможців змагань, побажавши їм стати прикладом для наслідування молоді, пам’ятати про своє коріння та гідно нести звання нащадків запорізьких козаків. Також вони відзначили, що ці змагання є шляхом залучення молодого покоління до козацьких традицій. На думку президента ВГО «Спас» Олександра Притули, ці змагання відкрили нову віху у розвитку фізичної культури та спорту. Також вони допоможуть молоді пробудити у собі козацький дух та звитягу.
Зазначимо, що переможців змагань визначали як у кожній номінації окремо, так і в командному заліку. Представники ЗНУ в усіх номінаціях зайняли призові місця.
Так, в номінації «Козацьке фехтування» 1 місце посів Олександр Очкус, в номінації «Зняти шапку» 2 місце посів Владислав Гідасов, в номінації «Підійми мене» – 2 місце за Владиславом Сидоровим, в номінації «Фланкіювання» – 3 місце посів Максим Бірюк, в номінації «Тягни бука» – 3 місце посів Олексій Фірстов, в боротьбі «Штовхач» 3 місце посів Сергій Гігіберія. В останньому командному змаганні «Лава на лаву» 1 місце посіла команда ЗДМУ, 2 – ЗДІА і 3 – ЗНУ.
За загальними підсумками змагань перше місце посіла команда ЗДМУ, 2 – ЗНУ і 3 – ЗДІА. Всі учасники змагань отримали грамоти та цінні подарунки, а переможці – завітний кубок.

Олена Переверзєва