Запоріжжя відвідав мер канадського міста Стайнбек Кріс Герцен

У Запоріжжі з офіційним візитом прибув мер міста Стайнбек (провінція Манітоба, Канада) Кріс Герцен, який також очолює Асоціацію муніципалітетів провінції Манітоба. Ця поїздка відбулася у рамках українсько-канадського проекту “Партнерство для розвитку міст” (ПРОМІС), який реалізується Федерацією канадських муніципалітетів при фінансовій підтримці уряду Канади. Запоріжжя є одним з учасників проекту.
В міськвиконкомі відбулася зустріч керівництва міста з мером міста Стайнбек Крісом Герценом, а також з представниками проекту ПРОМІС. У заході взяли участь секретар Запорізької міської ради, заступник міського голови.
Заступник міського голови Валерій Еделев розповів мерові Стайнбека про Запоріжжя, економіці міста, перспективах розвитку, планах реконструкції запорізького аеропорту. Заступник міського голови зазначив, що в планах міської влади реалізація Муніципального енергетичного плану і скорочення енергоспоживання, підтримка розвитку інформаційних технологій і туризму.
За словами Кріса Герцена, на сьогодні Стайнбек є одним з канадських міст, що найуспішніше розвиваються. Це стало можливим завдяки диверсифікації економіки, залученню в місто нових виробництв.
-Сьогодні економіка постійно розвивається, міста повинні на це оперативно реагувати. Диверсифікація економіки – це ключ до успіху будь-якого з міст. Тому в Запоріжжі обрали правильний шлях, розвиваючи нові галузі економіки, – сказав Кріс Герцен.
За словами мера Стайнбека, проект ПРОМІС дає можливість містам України і Канади співпрацювати, налагоджувати дружні зв’язки, ділитися досвідом. Кріс Герцен виразив упевненість, що проект принесе велику користь Запоріжжю.
Слід зазначити, багато громадян Канади пов’язані із Запорізькою областю. Серед них меноніти, що мешкають в цій країні. З кінця вісімнадцятого століття на території Запорізького краю існували колонії німців-менонітів, які були об’єднані в Молочанський і Хортицький округи. Найбільш відомими колоніями були – Шенвізе (тепер частина Комунарського району Запоріжжя), поселення на території нинішньої Верхньої Хориці, на о. Хортиця та інші.
У кінці дев’ятнадцятого – початку двадцятого більшість з німців-менонітів емігрували в Канаду. Серед них були і предки Кріса Герцена. В ході своєї поїздки Кріс Герцен побуває не лише в Запоріжжі, на о. Хортиця, але і в Токмацькому, Чернігівському районах Запорізької області, де раніше мешкали меноніти.
Зазначимо, у рамках проекту ПРОМІС в обласному центрі ведеться робота над розробкою Стратегії розвитку міста, Стратегії розвитку малого і середнього бізнесу в м. Запоріжжя.