ВАТ «ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО» ОШТРАФОВАНО!

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ВАТ «Запоріжжяобленерго» на 68 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем на ринку постачання електричної енергії за регульованим тарифом.
За результатами розгляду заяви ПП „Гребчак” (м. Бердянськ) щодо неправомірних дій ВАТ „Запоріжжяобленерго”, які полягають у висуванні необґрунтованих вимог при укладанні договору про постачання електричної енергії на об’єкт, будівництво якого здійснює заявник, відділення розпочало провадження у справі за ознаками порушення конкурентного законодавства.
В ході розгляду справи відділенням доведено факт встановлення ВАТ „Запоріжжяобленерго” заявнику обов’язкових до виконання додаткових вимог для укладення договору про постачання електричної енергії на об’єкт (будівельні механізми), не передбачених законодавством, невиконання яких позбавляє можливості заявника здійснювати будівництво на власному об’єкті.
Зазначений випадок носить не поодинокий характер, а є системним. Відділенням встановлено також ще 179 випадків за 2015 рік – І півріччя 2016 року, в яких ВАТ „Запоріжжяобленерго” виставляло замовникам (серед яких є як фізичні так і юридичні особи) для укладення договорів про постачання електричної енергії на будівельні механізми, додаткові вимоги щодо розроблення проектів електропостачання будівельних струмоприймачів та отримання технічних вимог до розрахункових обліків будівельних струмоприймачів.
Висування ВАТ „Запоріжжяобленерго” замовникам послуги зі стандартного приєднання (у яких схема електрозабезпечення будівельних механізмів збігається зі схемою електрозабезпечення об’єкта) додаткових вимог для укладення договорів про постачання (користування) електричної енергії на будівельні механізми, не передбачених законодавством, невиконання яких позбавляє можливості замовників здійснювати будівництво на власних об’єктах, призводить до ущемлення інтересів замовників, оскільки виготовлення проектної документації на електропостачання будівельних механізмів потребує від замовника додаткових фінансових витрат та витрат часу.
Адміністративна колегія відділення притягнула ВАТ „Запоріжжяобленерго” до відповідальності у вигляді накладення штрафу та зобов’язала товариство припинити порушення.