Обрано навчальні заклади, які навчатимуть безробітних в 2017 році

Відповідно до статті 35 Закону України «Про зайнятість населення» та статті 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Запорізький обласний центр зайнятості щорічно здійснює відбір навчальних закладів для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та їх проживання в період навчання в 2017 році.

Цього року Відбір проходить в  три етапи з 14 грудня 2016 року по 13 січня 2017 року.
Сьогодні, 14 грудня, відбувся перший етап відбору Запорізьким обласним центром зайнятості навчальних закладів для організації професійного навчання безробітних. Були розкриті конверти з пропозиціями навчальних закладів, та прийняті рішення про допущення їх до участі у Відборі. Для участі у Відборі подали пропозиції 55 навчальних закладів м. Запоріжжя та Запорізької області, які надають платні освітні послуги з організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та їх проживання в період навчання.  
Комісія з відбору навчальних закладів, до складу якої увійшли працівники служби зайнятості, представники органів освіти, роботодавців та профспілок, розглянули пропозиції навчальних закладів щодо організації профнавчання безробітних. Під час визначення навчальних закладів,  враховується наявність чинної ліцензії на ведення освітянської діяльності, обсяги,  відповідність матеріально-технічної бази, навчально-методичного та кадрового забезпечення сучасним вимогам підготовки робітничих кадрів, досвід співпраці з роботодавцями щодо проведення виробничого навчання.
Надалі розглядатимуться подані документи та за результатами Комісією будуть прийняті рішення про відбір навчальних закладів за окремими професіями, спеціальностями, напрямами, галузями знань, що будуть забезпечувати професійне навчання та проживання в період навчання (за потребою) зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців або з метою запровадження підприємницької діяльності в наступному році.
«Професійне навчання безробітних відбувається на базі вищих та професійно-технічних навчальних закладів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і  залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності обласної служби зайнятості, – розповіла директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. – Прогнозна кількість зареєстрованих безробітних, які будуть потребувати професійного навчання в 2017 році, складає понад 10 тисяч осіб. Зареєстровані безробітні надають перевагу навчанню в учбових закладах, місце розташування яких максимально наближено до місць їх фактичного проживання. Тож, цією соціальною послугою будуть охоплені всі, хто потребує навчання».

 

Додатково.
Професійне навчання зареєстрованих безробітних у 2016 році забезпечували 49 навчальних закладів, які брали  участь у Відборі наприкінці 2015 року.
Протягом 11 місяців поточного року 7,8 тисяч безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. З них жінок – 3259, молоді до 35 років – 2837 осіб.
З початку 2016 року 144 громадянина отримали ваучери на навчання та підвищення кваліфікації згідно з пріоритетними видами економічної діяльності.
Рівень працевлаштування після навчання склав 97,6 відсотки.
 
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ЗОЦЗ, тел. 233-11-47; Відділ організації профнавчання 34-01-51.