Запорізькі підприємці налагоджують комунікацію з австрійськими колегами

Віце-президент Товариства україно-австрійської дружби, експерт у питаннях розвитку малого і середнього бізнесу Гюнтер Фелінгер на запрошення голови Запорізької громадської організації «Скала» Олександра Онищенка з робочим візитом відвідав наш обласний центр і зустрівся із місцевими підприємцями.
Зустріч пройшла у Олександрівській райадміністрації міста Запоріжжя за участі голови РА Валерія Мостового. Захід відбувся в рамках реалізації освітнього проекту «Дні Австрії в Україні».
Відверто поспілкуватись із австрійським експертом виявили бажання представники ресторанного, туристичного бізнесу, приватні підприємці із сфери послуг та виробництва.
-Ми дуже зацікавлені, щоб Україна стала повноцінним учасником європейської спільноти. А відтак прагнемо допомогти українцям ратифікувати європейські цінності та європейські стандарти, зокрема, у бізнесі, – зазначив пан Фелінгер, звертаючись до учасників зустрічі. – Тож намагаємось з’ясувати всі проблеми і складнощі і допомогти вам їх подолати.
Особливу увагу учасники зустрічі приділили питанням , що стосуються створення сприятливого для розвитку бізнесу економічного клімату. Наразі, відзначили запорізькі підприємці, фіскальні та дозвільні процедури не полегшують їм життя, а навпаки, у деяких випадках, призводять до повної ліквідації ще до недавнього часу успішних підприємств.
Австрійський гість не дав певних рецептів щодо виходу із кризи. Втім, запевнив, що готовий всебічно сприяти налагодженню конструктивних комунікацій між підприємцями Запоріжжя та його рідного міста Лінцу.
-Такі контакти будуть корисними,- вважає підприємець і громадський діяч – голова ГО «Скала» Олександр Онищенко. – Сподіваємось отримати консультації щодо розвитку бізнесу за європейськими стандартами, а також певну підтримку, можливо, у вигляді інвестицій або кредитів. Обговорюємо і можливість обміну технологіями, придбання виробничого обладнання на пільгових умовах.

Олександра Воронцова (текст і фото)