Україна відзначає 500 років Реформації

13 грудня пройшов „круглий стіл” за участю заступника голови обласної ради Владислава Марченка та директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислава Мороко, начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артура Бойка та інших представників обласної влади, присвячений відзначенню в Україні 500-річчя Реформації.

Учасниками заходу стали керівники протестантських релігійних громад міста та Вірменської апостольської церкви, представники Української греко-католицької церкви, Римсько-католицької церкви.
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко ознайомив учасників заходу із Указом Президента України Петра Порошенка № 357/2016 від 26 серпня 2016 року „Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації” та зазначив:
– Наступного року відзначаємо на лише 500-річчя Реформації, а й 100-річчя Української Революції. Обидві події призвели до значущих змін у суспільстві, у країнах та на континентах. Протестантських церкви та релігійні організації зробили вагомий внесок в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України. До Запорізької області у різні часи прибули представники різних протестантських церков. Я впевнений – нація міцна, якщо збудована на фундаменті родини, віри та віри в майбутнє.
Начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко відзначив:
– Відзначення 500-річного ювілею Реформації – це велика соціальна та культурна подія. Саме зараз Запорізька область налагоджує партнерські стосунки з федеральною землею Саксонія-Ангальт у Німеччині, яка є місцем народження Реформації, там знаходиться місто Лютера Віттенберг. Нами підписано меморандум про співпрацю в галузі підготовки інженерів, техніків і кваліфікованих робітників у Запорізькій області, а також у сфері інжинірингу та технологій для нашого регіону.
Представник оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації Дмитро Матюхін презентував програму заходів в Запорізькій області: взимку за участі 19 конфесій пройде свято „Від Різдва до Різдва”, під час якого вручатимуть подарунки соціально незахищеним дітям, навесні відбудеться акція „Чисте місто, чисте серце”, а влітку – вже традиційний „Фестиваль сім’ї”.
Заступник голови обласної ради Владислав Марченко повідомив про те, що на сесію обласної ради заплановано винести проект фінансування „Фестивалю сім’ї”, який пройде 4 червня.
Пастор Запорізької церкви „Христос є відповідь” Андрій Лисенко зазначив: „Бог дарує нам можливість подарувати світло, піднести до влади, до людей думки більш вагомі, ніж думки про матеріальне багатство”.
Представниця релігійної громади «Сіон» Тетяна Ярмохіна наголосила: „У 1918 році Україна втратила незалежність через розбрат, а тепер ми маємо порозумітися”.
Лідер Вірменської апостольської церкви у Запоріжжі отець Юсік запевнив: „У Запоріжжі ми спільно працюємо з усіма конфесіями”.
Учасники „круглого столу” висловили впевненість, що сьогодні тільки єднання та порозуміння зможуть допомогти Україні вистояти у нелегкі часи, повідомляє Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.
Нагадаємо, відзначення в Україні 500-річчя Реформації передбачає проведення у жовтні 2017 року в Києві урочистого заходу з нагоди, проведення тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових та просвітницьких заходів з нагоди 500-річчя Реформації, розроблення необхідних методичних рекомендацій для забезпечення виконання зазначених заходів, підготовка та випуск наукових і науково-популярних праць, присвячених 500-річчю Реформації, видання збірки творів діячів Реформації та інше. Зокрема ; в обіг буде введено монету, присвячену 500-річчю Реформації будуть випущені поштова марка та конверт, передбачено також створення та показ документальних та художніх фільмів, присвячених історії Реформації.
Реформація (від лат. reformatio — перетворення, виправлення) — церковно-релігійне, духовно-суспільне та політично рухове оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямоване на повернення до біблійних першоджерел християнства. У широкому значенні слова, реформація — це відновлення, перетворення або перебудова, поновлення або повернення колишнього але поліпшеного стану (конституції, суспільства, держави). Реформацію пов’язують з іменами Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та Ульріха Цвінглі — і відповідно називають протестанською, лютеранською або євангелічною. Початком Реформації в Європі вважається виступ Мартіна Лютера, коли він 31 жовтня 1517 року прибив до дверей Замкової церкви Віттенберга свої 95 тез.