Запорізькі підприємства-забруднювачі відшкодували довкіллю майже 290 мільйонів гривень

Сума надходжень “екоподатку” перевищила минулорічну в півтора рази. За січень-листопад 2016 року до державного бюджету сплачено близько 58 мільйонів, до місцевих – понад 231 мільйон (без показників підприємств, які обслуговуються в Запорізькому управлінні Офісу великих платників податків ДФС).
Як наголосила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, у порівнянні з 2015 роком надходження до бюджетів збільшились майже на 195 мільйонів.
–Згідно з бюджетним розподілом 80 відсотків відрахувань екологічного податку залишаються на місцях, решта спрямовується до державного бюджету. На сьогодні його сплачують понад 2700 запорізьких платників. З початку року найбільші суми надійшли до місцевих бюджетів м. Енергодар – понад 198 мільйонів, Запорізького району – 17,6 мільйона, а також м. Запоріжжя – 5,2 мільйона. Разом ці території отримали на 153 мільйони більше, ніж торік, – зазначила Юліана Козаченко.
Вона також підкреслила, що “екоподаток” є певною компенсацією за забруднення довкілля, адже ці кошти місцеві органи влади спрямовують на реалізацію екологічних програм.
Платниками податку є суб’єкти господарювання, які викидають забруднюючі речовини в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, скидають їх у водні об’єкти, розміщують відходи на власних територіях або утворюють чи тимчасово зберігають радіоактивні відходи.
Про це повідомляє Головне управління ДФС у Запорізькій області.