„Релігійне містечко” – родзинка ІІ обласного Новорічно-різдвяного фестивалю

В День Святого Миколая 19 грудня на головній площі Запоріжжя – Фестивальній – відкрилася головна новорічна ялинка та розпочався ІІ обласний Новорічно-різдвяний фестиваль.

Відкрили ялинку Святий Миколай та керівники області й міста – голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, голова обласної ради Григорій Самардак, міський голова Володимир Буряк. Особливою родзинкою свята та фестивалю, що триватиме місяць, стало встановлення цього року, вперше за новітню історію міста, релігійного містечка „Новорічний вертеп”.
Запоріжці вже могли побачити, що на святково прикрашеній площі Фестивальній виокремлено кілька тематичних локацій. Так, розважитися можна в „луна-парку”, почастуватися – у торгівельних рядах, придбати сувеніри та веселі подарунки – на облавках народних майстрів. А дізнатися про духовне наповнення Різдва можна у релігійному містечку. Його роботу підготували та забезпечили спільними зусиллями різні релігійні громади Запоріжжя. Щоб добре підготуватися до фестивалю, заздалегідь проходили організаційні засідання Духовної Ради християнських церков Запоріжжя, релігійні громади тісно співпрацювали із Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації. Спільними зусиллями встановлено красиву інсталяцію: яскраве панно, загін із сіном, встановлено шопку з фігурами Маляти Ісуса, діви Марії та Святого Йосипа з ягнятами, які світяться. У двох дерев’яних будиночках постійно чергуватимуть представники різних релігійних громад, складено графік, щоб всім вистачило часу привітати запоріжців. В перший же день фестивалю запоріжців тут пригощали гарячим чаєм з пряниками, проводили тематичні ігри, кожен міг отримати привітання із цитатою з Біблії.
Релігійні громади підготували свої програми, які пройдуть на великій сцені.
Так, 24 грудня о 15 годині Різдвяну програму презентуватиме Церква Християн Віри Євангельської „Христос є відповідь”.
25 грудня з 15 години Духовна Рада християнських церков готує спільне привітання від керівників запорізьких релігійних громад. Римсько-католицька громада в цей день готує святкові привітання з колядками для дітей та молоді, а до вертепу завітають живі тварини (хто це буде – поки що таємниця).
В перший день Нового року, 1 січня, свою різдвяну програму готує Християнська харизматична церква „Джерело життя”.
7 січня о 15 годині відбудеться спільна молитва віруючих, на яку запрошено усі конфесії.
8 січня о 14 годині святкову програму готує Церква „Христос є відповідь”.
14 січня о 15 годині свою різдвяну програму з вертепом покаже Церква християн віри євангельської „Слово життя”.
15 січня о 14 годині свій вертеп покаже „Церква „Міжнародний центр Євангелія”.
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко на брифінгу перед початком Новорічно-різдвяного фестивалю зазначив:
-Велике свято, яке триватиме цілий місяць ми змогли підготувати тільки завдяки спільній роботі обласної та міської влади, творчих колективів, релігійних громад. Обласний Новорічно-різдвяний фестиваль, який проходить вже вдруге, популяризує кращі національні традиції, звичаї й обряди, дозволяє організувати змістовне дозвілля мешканців та гостей міста, створює святкову атмосферу, нагадує про духовну сутність Різдва.