«Запоріжці пишаються своїми спортивними традиціями і завжди будуть їх підтримувати»,- Григорій Самардак

У Запоріжжі в спортивному манежі ТОВ «Соціальні Ініціативи Запоріжжя» 24-25 січня проходить ХХІІ Міжнародний турнір з греко-римської боротьби пам’яті майстра спорту СРСР Євгена Трухіна.

Ініціатива проведення такого турніру народилася в 1996 році, через рік після трагічної загибелі в автокатастрофі легендарного запорізького спортсмена, і належить близьким друзям Євгена Трухіна і його наставнику – заслуженому тренеру України Лаврентію Майламяну. За 21 рік у міжнародному турнірі пам’яті Євгена Трухіна взяли участь понад 3 тисячі борців з Азербайджану, Білорусі, Литви, Молдови, Росії та України. Школу турніру, який є відбірковим на чемпіонат Європи серед юніорів, пройшли борці, які згодом стали зірками світової та європейської величини.
Сьогодні під звуки гімну України і гімну запорізьких борців відбулося урочисте відкриття XXII Міжнародного турніру з греко-римської боротьби пам’яті майстра спорту СРСР Євгена Трухіна. Найсильніших борців-юніорів з Білорусі, Молдови, Польщі, Придністров’я, Швейцарії, Естонії та України вітали керівники обласної та міської влади, представники промислових підприємств регіону і спортивних організацій, члени сім’ї Євгена Трухіна і прославлені ветерани запорізького килима.
У вітальному слові голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак побажав кожному учаснику міжнародного турніру спортивних перемог та високих спортивних результатів, яких свого часу домоглися відомі майстри килима, починаючи спортивну славу на запорізькій землі і беручи участь в Міжнародному турнірі з греко-римської боротьби пам’яті майстра спорту СРСР Євгенія Трухіна. Сьогодні всьому світу відомі імена запорізьких лицарів борцівського килиму, чемпіонів світу та Європи – Сергія Рибалка, Юрія Григор’єва, Геннадія Єрмілова, Давида Манукяна, Вьюгара Рагімова, Олександра Хвоща, Аркадія Блюміна, призерів Олімпійських ігор Армена Варданяна, Жана Беленюка. Голова обласної ради також відзначив заслуги легендарного тренерського складу – Едуарда Кляхіна, Павла Кущинського, в нинішній час – Євгенія Черткова, Лаврентія Майламяна, Олександра Коваленка, Віктора Міхієнка, Мурада Саргсяна, Руслана Чернишова, Олега Карпенка, і нагадав, що першу Олімпійську медаль для України в 1952 році в Гельсінкі завоював саме запорізький борець Яків Пункін. З 1992 року на кожному Чемпіонаті України збірна команда Запорізької області завжди посідає призове місце в командному заліку.
-Цей міжнародний турнір проходить у нас в двадцять другий раз. І ми горді тим, що саме запорізька земля його приймає, і що запоріжці вміють зберігати і продовжувати такі славні спортивні традиції, – наголосив Григорій Самардак.
Нагадаємо, в 2017 році до складу збірної команди України включено 20 спортсменів від Запорізької області. В регіоні працюють 27 тренерів і займаються боротьбою понад 700 юнаків. Відкриті відділення боротьби в ДЮСШ «Динамо», «Колос», №6 і КЗ ШВСМ ЗОР.