«Календар патріота» надихатиме пацієнтів військових шпиталів

Патріотична мистецька подія у Запорізькому військовому госпіталі в рамках ініційованої Запорізькою обласною організацією національної спілки журналістів України безстрокової благодійної акції на підтримку воїнів-захисників України, об’єднала місцевих медійників, творчо обдаровану молодь – студентів Запорізького музичного училища ім.П. Майбороди та представників релігійних громад області.
Захід був присвячений презентації «Календаря патріота» із символічною назвою «Битви за Україну», виданого газетою «Запорізька правда». Календар складають сторінки, присвячені боротьбі українського народу за самовизначення та утвердження своєї державності. Кожному місяцю відповідає конкретний історичний факт із інформаційним повідомленням про подію. Сторінки тематично ілюстровані репродукціями відповідних картин видатних художників-баталістів.
– Авторський календар підготували до 100-річного ювілею нашої газети, який «Запорізька правда» святкуватиме 3 листопада, – зазначила виконуюча обов’язки головного редактора газети Наталя Зворигіна. – Прагнемо, щоб якомога більше людей отримали це видання і мали перед очі свідчення героїзму українців у різні епохи. Мусимо знати свою історію і пам’ятати своїх героїв. Сподіваюсь, наш календар надихатиме пацієнтів Запорізького стаціонарного і ряду мобільних військових госпіталів якнайшвидше одужувати.
Пані Наталя вручила заступнику начальника Запорізького військового госпіталю по роботі з особовим складом підполковнику Олександру Тяпкину кілька пакунків з примірниками календарів, які передбачено передати і у мобільні госпіталі.
Настоятель Запорізької римо-католицької парафії Бога Отця Милосердного отець Томаш Надбережний, який, зокрема, допоміг забезпечити доправку у госпіаль на концерт музикантів з музучилища, надав його пацієнтам духовні поради і також подарував кожному молитовні іконки-обереги.
У концертній програмі, яку вела Наталя Зворигіна, у виконанні студентського ансамблю бандуристів Запорізького музучилища під керуванням Наталії Балабан прозвучали українські народні та авторські пісні. Особливо слухачів розчулила пісня «Мамина вишня». Михайло Передрій (акордеон) вибрав для виступу твори Баха, Паганіні, а його колега Дмитро Шаламов натхненно виконав музичний твір «Розповідь старого горця».
А веселий настрій бійцям забезпечив провідний журналіст «Запорізької правди», письменник і поет Пилип Юрик. Він прочитав актуальні гуморески власного авторства, в яких в комічному плані зобразив агресора. Пилип також передав Олександру Тяпкину кілька примірників своїх книг для бібліотеки госпіталю.
Журналістка і провідний спеціаліст департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Олена Піддубна провела для пацієнтів госпіталю веселу гру «Відгадай мелодію». Пані Олена грала на блок-флейті уривки з популярних пісень. Бійці жваво реагували, угадували пісні, отримували подарунки -. авторські дизайнерські перекидні настінні календарі «Битви за Україну» від газети «Запорізька правда».
 На завершення зустрічі гості і пацієнти госпіталя зробили загальне фото на згадку. А заступник начальника госпіталю підполковник Олександр Тяпкін висловив подяку гостям за моральну підтримку пацієнтів:
– Дуже важливий для одужання позитивний настрій. Впевненість, що про них пам’ятають, думають, моляться не лише рідні, а й незнайомі люди, дає позитивну динаміку під час лікування. Ми бачимо, що у свої виступи наші гості вклали душу, а бійці із радістю спілкуються з артистами.

Валерія Євгеньєва