Запоріжці провели в останню путь видатного земляка Петра Ваната

10 лютого, сотні запоріжців прибули до театру юного глядача на прощання з народним депутатом України, головою Ради  обласної ради роботодавців, президентом ЗОСППР “Потенціал” Ванатом Петром Михайловичем. У прощальній церемонії взяли участь представники обласної та міської влади, керівники підприємств, громадськість. Також прийшли попрощатися спікер Верховної Ради Андрій Парубій голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
– Висловлюю глибоке співчуття від Верховної Ради України та всіх депутатів усім близьким та численній  запорізькій громаді. Петро Михайлович був великою та гідною людиною. Все своє життя він працював з людьми і для людей. Для нього дуже важливо було все те, що стосувалося Запоріжжя. Пряме тому підтвердження – це його наполегливе бажання продовжити будівництво мостів через Дніпро. Він наполіг, щоб цей пункт окремо був прописаний  у бюджеті. За багато років його роботи всі, з ким йому довелося спілкуватися та працювати,  перейнялися до нього великою повагою та шаною. Ми приїхали, щоб висловити свій біль і співчуття. Пам’ять про нього назавжди залишиться в наших серцях, – зазначив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.
– Це втрата не лише для запорізької спільноти, це втрата для всієї України. Ініціатива та життєва енергія цієї людини завжди працювала на громаду. Без перебільшення, це була людина-епоха, людина, яка стала символом свого часу. Саме Петро МИхайлович доклав чимало сил, аби Запорізький регіон став одним із промислових центрів України. Він мав мрію – побачити, як у Запоріжжі по мостових переходах поїдуть перші автомобілі. Після обговорення з громадськістю ми запропонуємо назвати мости іменем нашого видатного земляка. Світла йому пам’ять, – приніс слова співчуття голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Довідково: Петро Ванат – інженер-металург, працював на робочих та керівних посадах комбінату «Запоріжсталь», у комсомольських, партійних, державних органах міста та області. Був заступником голови облвиконкому, заступником голови облдержадміністрації з питань промисловості та енергетики.
Ним ініційовано присвоєння статусу всесоюзних і республіканських будівництв Дніпрогесу-2, теплової та атомної станцій в Енергодарі.
З травня 1998 року – президент ЗОСППР “Потенціал”, який нині є одним із найавторитетніших в Україні. За його ініціативи у 2004 році була створена Запорізька обласна федерація роботодавців.
У 2014 році Петро Ванат був обраний народним депутатом України, активно працював у Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України.
Свідченням визнання багаторічних заслуг Петра Ваната служать ордени «Знак Пошани», «За заслуги» II і III ступеня, почесні грамоти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, звання «Почесний громадянин Запоріжжя».