Тетяна Ковиліна: «Результати роботи і системного розвитку навчально-реабілітаційного центру «Хортицька національна академія» просто вражають!»

Тетяна Ковиліна: «Результати роботи і системного розвитку навчально-реабілітаційного центру «Хортицька національна академія» просто вражають!»

Депутат Запорізької обласної ради Тетяна Ковиліна у своїй роботі величезну увагу приділяє розвитку освітньої галузі. На шпальтах нашої газети Тетяна Миколаївна дала оцінку педагогічному колективу зазначеного навчального закладу.
Нині більш детально ознайомилася з надбанням 12-ти проблемно-пошукових лабораторій, які створено в цьому унікальному навчальному закладі задля виконання програми експериментальної діяльності.
З 2012 року по 2018 рік заклад працює в режимі розвитку з проблеми «Проектування та практичне забезпечення компетентнісно спрямованого інноваційного розвитку Хортицького національного навчально- реабілітаційного багатопрофільного центру», відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 09.11.2012р.№1259. Кінцевий науковий та практичний результат дійсно приємно вражає! Напрацьовані науково- методичні посібники з організації соціальної і життєвої практики викладачів, учнів, студентів академії. Це справжній звіт перед громадою на потреби соціуму за період особливо важливої роботи.

1120554
Але експеримент триває і надалі – набирає наукових та практичних обертів. Попереду ще два роки напруженої і копіткої педагогічної пошукової праці.
Зокрема, нещодавно тут відбулася педагогічна нарада у формі фестивалю, на якому презентовано «Програму національно-патріотичного виховання школярів на засадах педагогіки життєтворчості Хортицькоі національної академії». Цей захід- креативне патріотичне щеплення не тільки учням, а всьому педагогічному колективу. Авторка програми і керівник патріотичного проекту – ректор академіі – Валентина Василівна Нечипоренко. Діапазон новацій закладу – сонячний, гуманний і кольорово-невичерпний. Тут відбуваються чудові заходи – години серця: творчі завдання, побажання дітей один одному; «софійні зустрічі»; олімпіади патріотичної спрямованості із роздумами учні; анкетування; заходи, спрямовані на підвищення мовленевої культури; урочистий захід «Творець Українського гімну»; Всеукраїнські диктанти національної єдності та багато інших. Бажаю цьому творчому колективу наснаги і творчості в подальших педагогічних пошуках, єдності думок вчителів і учнів! Бо саме зараз, як ніколи, Україна потребує глибокого, від серця дійсного, а не трибунного патріотизму.
Особливої уваги вартує тема відношення у академії до дітей із особливими потребами. Стала свідком зустрічі Миколи Ніжніковського ( хлопець підірвався на снаряді і втратив кінцівки. – Ред.) з навчальним процесом у Хортицькій національній академії. Олена Євгеніївна Кунєва, волонтер і громадський діяч, яка опікується Миколою тривалий час, привезла цього мужнього хлопчика на уроки до п’ятого класу після медичного лікування у Канаді.Таку пораду, можливість та щире сприяння надав голова Запорізькоі ОДА Костянтин Іванович Бриль.
Ректор закладу- Валентина Василівна Нечипоренко із своїми заступниками, медичні працівники, діти та педагоги, – доброзичливо та радо зустріли свого нового учня Миколу. Хлопчик з перших хвилин уроку української літератури активно включився в навчальний процес: піднімав руку, відповідав вчителю, читав текст. Супроводжує Миколу- учня 5 класу – практичний психолог закладу Дар’я Тищенко. Директор департамент освіти і науки ОДА Тетяна Озерова дуже оперативно відреагувла на нагальну кадрову потребу педагогічного та соціального супроводу особливої дитини. Академії негайно надані дві ставки- помічника вчителя і помічника вихователя.
Пишаємося таким комунальним закладом Запорізькоі обласної ради, в якому створені належні та сучасні умови для реабілітації , навчання та соціалізації діточок з особливими потребами та необмеженими можливостями.
Але матеріальна реабілітаційна база цього закладу потребує подальшого постійного вдосконалення та оновлення.Тому і був складений колегіально бізнес – план придбання сучасних реабілітаційних приладів та обладнання на загальну суму 62 тисячі гривень. Дуже сподіваємось, що його виконання підтримає Департамент соціальної сфери ОДА і його керівник Ігор Мещан.