На Бердянщині пам’ятають звитягу предків

12 лютого в Осипенківському краєзнавчому музеї відбулись екскурсія та музейний вечір “Шляхами повстанської звитяги приазовського степу”. Це заходи, присвячені 100-річчю від початку Української революції 1917 року та подіям Визвольної селянської війни 1918-21 рр.

  Вихованці студії „Джерельце” (керівник Марія Турчак) провели екскурсію та музейний вечір для  особового складу частини ЗСУ, дислокованої в межах Осипенківської сільської об’єднаної територіальної громади.
Під час заходу юнацтво разом з бійцями та офіцерами ЗСУ біля  військового меморіалу села вшанували пам`ять місцевих мешканців, захисників Вітчизни – всіх тих, хто в минулому і в наш час поліг на полях битв за волю України. На братському похованні односельців-воїнів Революційної Повстанської армії України (махновців), які загинули в роки Української революції 1917 р. і Визвольної війни 1918-21 рр.., священик Покровської церкви Української Православної церкви Київського патріархату села Осипенко отець Василій Турчак відслужив панахиду за полеглими героями.
Бійці, які зараз служать у ЗСУ, почули від працівників Осипенківського краєзнавчого музею (директор Олег Будяк) та юних екскурсоводів хвилюючу розповідь про звитягу наших предків у Приазов`ї та Півдні України сто років тому, про нащадків козаків, про  героїзм та жертовний шлях рядових учасників селянського визвольного руху та його керманичів. Під час екскурсії по залах музею наші захисники від сучасної московської агресії познайомились з тогочасними документами: рішеннями селянських Рад повстанського району та наказами Військово-революційної Ради Повстанської армії України, предметами озброєння повстанців-махновців, багатьма іншими речами – свідченнями тієї епохи.
Також відбулась концертна програма: працівники музею та студійці співали патріотичні пісні, читали вірші. А далі діти та їхні батьки пригостили солдат смачною домашньою випічкою. На пам’ять про зустріч бійцям вручили саморобні обереги в етнічному стилі, побажали їм повернення до рідних осель з Перемогою.