У запорізьких дворах замінять контейнери для сміття

У Запоріжжі контейнери для сміття регулярно страждають від дій вандалів, отримують ушкодження в ході експлуатації. Щотижня ТОВ “Умвельт Запоріжжя” ремонтує близько тридцяти-п’ятдесяти контейнерів.

Всього в обласному центрі близько п’яти тисяч сміттєвих баків. Кожного тижня десятки з них доводиться ремонтувати, багато з них потребує заміни. Також гостро стоїть питання про стан контейнерних майданчиків.

 

Минулого року в Запоріжжі стартувала програма міського голови Володимира Буряка з благоустрою запорізьких дворів. Одна з проблем, яку міський голова зажадав вирішити, – упорядковування, прибирання контейнерних майданчиків, ремонт і заміна контейнерів. В результаті були розподілені зони відповідальності. ТОВ “Умвельт Запоріжжя” відповідає за своєчасне вивезення сміття, двірники КП “Титан” – за прибирання контейнерних майданчиків.

За словами директора ТОВ “Умвельт Запоріжжя” Антона Крайнюка, доручення Володимира Буряка виконуються. Питання з прибиранням контейнерних майданчиків вирішене. Наступний крок – початок благоустрою контейнерних майданчиків. Проте існує і проблема вандалізму. Щомісячно в результаті підпалів вандали знищують десять-п’ятнадцять контейнерів. Також на тиждень п’ятнадцять-двадцять сміттєвих баків отримують значні ушкодження від дій вандалів.
Щотижня ми ремонтуємо від тридцяти до п’ятдесяти сміттєвих контейнерів. Це стосується як ушкоджень отриманих в результаті вандалізму, так і в ході експлуатації. Проте деякі баки відновити не виходить. Дуже часто це стосується випадків, коли контейнери були знищені шляхом підпалу, – зазначив Антон Крайнюк.

Підприємству доводиться за власні кошти закуповувати нові сміттєві баки, замість спалених, повністю розбитих. При цьому ці витрати фактично доводиться компенсувати за рахунок тарифу, тобто грошей, які запорожці оплачують за вивезення сміття.

Наприкінці 2016 – початку 2017 року “Умвельт Запоріжжя” почав проводити закупівлю контейнерів для заміни непридатних до експлуатації. Це металеві євроконтейнери, які стійкіші до дії вандалів. Кожен з них розрахований на 1,1 кубометра сміття. Керівництво підприємства сподівається, що нові контейнери прослужать як мінімум десять років.
Установка нових контейнерів виконується поетапно. Зокрема сьогодні робочі ТОВ “Умвельт Запоріжжя” виконали заміну двох контейнерів за адресою вулиця Українська, 4 в Александровском районі. Вартість кожного складає шість – шість з половиною тисяч гривень.

– Хотілося б звернутися до запорожців з проханням, дбайливо відноситися до контейнерів для сміття. Кошти, які спрямовуються на заміну і ремонт сміттєвих баків, можна було б використати набагато ефективніше. Наприклад, на закупівлю додаткових контейнерів, оновлення і ремонт техніки та інше, – заявив Антон Крайнюк.

Представники ТОВ “Умвельт Запоріжжя” зазначили, що проблемних питань з вивезенням сміття в Запоріжжя сьогодні немає. Роботи ведуться відповідно до графіку. Проте окремі випадки несвоєчасного вивезення сміття можуть виникати. Запорожців просять інформувати про це по телефону “гарячій лінії” 228-55-27, на підприємстві обіцяють оперативно реагувати на подібні ситуації.