Альтернатива групам смерті - щеплення дітям життєлюбності. Автор методики живе у Запоріжжі

В останні тижні увесь інтернет здивовано обурюється з приводу існування “китових груп”. Особисто мені трохи незрозуміло чому праведний гнів так масштабно вибухнув саме зараз. Про ці групи батьки підлітків знали і 2 роки тому, приблизно тоді знайома дівчинка-підліток розповідала мені про гру, спостерігаючи за моєю реакцією.

Слухаючи подібні історії, я подумки згадую себе підлітком. Мабуть, ніщо інше так не підводило до думки про суїцид, як читання і аналіз класичної російської літератури : “Безприданниця”, “Ганна Кареніна”, творчість Єсеніна та інше. А через десять-п’ятнадцять-двадцять років, підлітків поглинула емо-культура, тепер ось “синій кит” …

 

Всесвіт підлітка – це невелике індивідуальне пекло. Світ рушиться, цінності і авторитети які ще нещодавно здавалися непохитними, з тріском провалюються. Емоційна нестабільність на тлі вікової мутації і дикої потреби в любові. У цьому віці серце рветься на шматки, емоційні гойдалки мчать зі скаженою швидкістю, а дитина виявляється наодинці зі своїм болем, який ми (дорослі) найчастіше просто не помічаємо, вважаючи її надуманою або дріб’язковою.

Звичайно, легко винити в трагедіях соціальні мережі, музику, книги, частину підліткової субкультури тощо, але це абсолютно не конструктивно. Кожна доросла людина повинна поставити собі питання: “Що я можу зробити, щоб показати підростаючим дітям привабливість нашого світу”? чи “Як я можу надихнути підлітка жити і творити, як показати йому, що життя – це унікальний безцінний дар”?

Моя пропозиція проста і легко здійснима! Треба відправитися з дітьми у подорож! Це можуть бути “гострі” атракціони у великому місті, пізнавально-повчальна інтерактивна програма або справжній туристичний похід, а може бути повне занурення в сільський побут.

Сучасним дітям потрібний вагомий привід для того, щоб відірватися від своїх гаджетів і навчитися дихати повними грудьми, треба вчитися бачити красу світу і відчувати себе гармонійною частиною цієї пишності. Саме цим займається Клубок – дитячий туризм і освіта, туристичний проект Благодійний фонд “Щаслива Дитина” . Про наші поїздки можна почитати на сайті: http://deti.zp.ua/travel.php


І якщо ви любите життя, красу, природу, подорожі і хочете заразити цим підлітків приєднуйтеся до нас в якості волонтера. Також проект потребує фінансової підтримки (ми гарантуємо повну звітність про кожну гривну, що надійшла). Пожертвувати можна будь-яким зручним для вас способом, найпростіший з них, за допомогою ПРИВАТ- 24. Внести гроші на картку Приватбанку 5168 7420 6263 4369 (одержувач – бухгалтер фонду Рязанова Ірина Георгіївна, картка дійсна до 06/2017 року).

Давайте радіти життю разом з дітьми! Адже наш світ дивовижний і прекрасний!

Олена Гула