Міська влада здійснила комплекс заходів для недопущення поширення вірусу африканської чуми в обласному центрі

У Запоріжжі в одному з дворів приватного сектора, розташованому в Комунарському районі, зафіксований випадок загибелі свині від вірусу африканської чуми. Це захворювання підтверджене лабораторними дослідженнями.

  Про те, які заходи безпеки здійснені в місті, розповіли в ході брифінгу перший заступник міського голови Сергій Мішок, заступник міського голови Валерій Еделєв, що виконує обов’язки начальника Держпродспоживслужби в Запоріжжі Сергій Приходько, директор департаменту охорони здоров’я міської ради Вікторія Ушакова.

 

У Запорізькій області вірус африканської чуми останній раз був  зафіксований у 2012 році в Приморському районі. В Україні – це другий випадок  захворювання саме в міській місцевості.  

– Це перший випадок африканської чуми, зафіксований в поточному році в Запоріжжі. Міською владою виконано ряд необхідних заходів безпеки. У першу чергу робиться все необхідне, щоб локалізувати захворювання. Також важливо не допустити поширення вірусу. Жителі Запоріжжя можуть бути спокійні. Городяни, які мешкають поблизу від джерела захворювання, попереджені,  – розповів Сергій Мішок.

Медики підкреслюють, що це захворювання абсолютно безпечне для людей. Хворіють на африканську чуму тільки тварини. Проте людина може бути рознощиком цієї хвороби. Територія в радіусі до 3 км від джерела захворювання на даний момент знаходиться під карантином. Ведеться контроль за переміщенням тварин і продукції тваринного походження. Виконані заходи з дезинфекції.

За останніми даними випадків захворювань у інших тварин більше не виявлено.
На комунальних і приватних ринках, в магазинах введений додатковий контроль за продукцією, що надходить у продаж.
Також учасники брифінгу призвали запорожців проявляти пильність і не купувати продукти на стихійних ринках.