У Запоріжжі впроваджують нову систему роботи із заявками городян з питань ЖКГ

Питання житлово-комунального господарства являються для більшості запоріжців одними з найбільш актуальних. Це підтверджують як письмові звернення у виконавчі органи Запорізької міської ради, комунальні підприємства, так і заявки, що надходять через інформаційно-диспетчерську службу “15-80”. Місту потрібен механізм оперативного прийому, обробки подібних заявок.

Проте зараз можна з повним правом сказати, що створена декілька років служба “15-80” вже не відповідає вимогам сьогоденння. Серед існуючих проблем прийом заявок тільки по телефону, відсутність у жителів можливості самостійно відстежувати проходження заявки, неможливість публікації фотоматеріалів до заявки, фотопідтвердження її виконання і багато іншого.

 

– Саме тому впродовж другого півріччя 2016 року проведена робота з впровадження нового інформаційного порталу і програмного забезпечення служби “15-80”, яка впроваджена з 1 січня 2017 року. У новій системі вже працюють комунальні підприємства міста. Повністю відмовитися від використання старої системи зможемо впродовж березня-квітня 2017 року, – зазначив директор КП “Центр управління інформаційними технологіями” Юрій Орешкін.

За словами Юрія Орешкіна, одразу відключити систему служби “15-80” ДКП “Основа” неможливо, оскільки це повністю заблокує роботу комунальних підприємств в частині прийому заявок з питань ЖКГ від населення, обробку заявок городян.

До особливостей нової системи можна віднести – можливість для городян самостійно створювати заявку-звернення через веб-портал контакт-центра “15-80”, наявність особистого кабінету городянина на веб-порталі, можливість відстежувати хід виконання заявки в режимі on-line тощо. На порталі також буде доступна інформація про планові роботи, які виконуються комунальними підприємствами міста Запоріжжя.

Як розповів Юрій Орешкін, важливим плюсом нової системи також є можливість забезпечити ефективний захист персональних даних, які надаються городянами при поданні заявок. В цьому відношенні стара система служби “15-80” мала певні недоліки, якими могли скористатися окремі недобросовісні громадяни для того, щоб отримати доступ до конфіденційних даних. Впровадження нової системи дозволить цього уникнути.