У Запорізькій області тривають заходи з нагоди 500 річниці Реформації

Відповідно до Указу Президента України № 357/2016 в Україні у 2017 році відзначається 500-річчя Реформації, затверджено всеукраїнський та обласний плани заходів.

21 лютого відбулася робоча нарада директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислава Мороко з керівником оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації в Україні у Запорізькій області Дмитром Матюхіним. Під час зустрічі обговорено стан виконання обласного плану, внесено додаткові пропозиції.
Нагадаємо, в Запоріжжі вже відбувся ряд заходів щодо відзначення 500-річчя Реформації. Зокрема це засідання за „круглим столом” 13 грудня 2016 року в облдержадміністрації, ІІ новорічно-різдвяний фестиваль за участю багатьох релігійних конфесій, пізнавальна акція „Знайте Біблію” в концертному залі ім. М. Глінки.
В Запорізькому національному університеті 8 лютого відбулася міжнародна наукова конференція „Європейська Реформація XVI ст.: історико-антропологічний вимір (до 500-ї річниці початку Реформації в Європі)”.
Надалі, згідно з планом, який було обговорено під час зустрічі  Владислава Мороко з  Дмитром Матюхіним,  відбудуться лекції та екскурсії для учбових закладів „Дорогами реформації”. Навесні пройде акція „Чисте місто, чисте серце”, а влітку – вже традиційний „Фестиваль сім’ї”. Заплановано також проведення молитовного сніданку з керівниками конфесій та керівниками Запорізької обласної держадміністрації та обласної ради.
Дмитро Матюхін також розповів про те, як 500-річчя Реформації відзначається на всеукраїнському та міжнародному рівні, про участь українських протестантів у молитовному сніданку, який відбувся у Вашингтоні за участю нового президента США Дональда Трампа.