Податок на "споживання" залучив до місцевих скарбниць Запорізької області понад 55 мільйонів

З початку року надходження акцизного податку з реалізації підакцизних товарів склали 55,1 мільйона гривень. Виконання очікуваного показника у 48,6 мільйона забезпечено на 113 відсотків, додатково сплачено 6,4 мільйона. Порівняно з минулорічними даними до місцевих бюджетів спрямовано на 21,5 мільйона більше.
Як відзначила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, оподаткування підакцизних товарів є стабільним джерелом наповнення місцевих бюджетів.
– Податок на споживання запроваджено в усіх розвинутих країнах. В нашій державі п’ятивідсотковий акцизний податок сплачується з реалізованої алкогольної, тютюнової продукції і нафтопродуктів та займає десяту частину надходжень до місцевих скарбниць. Лише у січні поточного року його частка склала понад 11 відсотків, – підкреслила Юліана Козаченко.
Так, найбільші суми податку забезпечені у м. Запоріжжя – майже 26,6 мільйона, понад 10 мільйонів надійшло від платників, які обслуговуються в Мелітопольській ОДПІ, суб’єкти господарювання Бердянського та Приморського районів спрямували 4,6 мільйона, 4,3 мільйона – Запорізького, Вільнянського та Новомиколаївського районів, 3,6 мільйона сплатили представники підприємництва Пологівської ОДПІ, 3,3 мільйона – Токмацької ОДПІ, 2,3 – Енергодарської ОДПІ.
Нагадаємо, для реалізації підакцизних товарів, зокрема, тютюнових виробів, алкогольних напоїв, у тому числі пива, суб’єктам господарювання необхідно придбати відповідну ліцензію.

Головне управління ДФС у Запорізькій області