Рятувальники провели тактико-спеціальні навчання підрозділів з порятунку людей на водних об’єктах

За даними Гідрометцентру вже наприкінці лютого в області очікується потепління. У зв’язку з цим наближається льодохід – найнебезпечніша пора для зимової риболовлі. Кожного року в області з дрейфуючих крижин рятувальники знімають десятки рибалок.

Та незважаючи на небезпеку, охочих задовольнити власне хобі взимку не зменшується.
Так, 25 лютого, відбулися планові навчання у плавневій зоні р. Дніпро та прилеглій до неї акваторії Каховського водосховища. Рятувальні підрозділи виконували заходи щодо забезпечення оперативного реагування на умовні надзвичайні та нештатні ситуації, які можуть виникнути в цей період.

 

За тактичним задумом, на території водосховища потребували допомоги 25 рибаків, яких на крижині відірвало від берега. До місця події вирушило два катери на повітряній подушці «МАРС 700» з м. Запоріжжя та м. Енергодар. Перш за все, співробітники ДСНС області провели розвідку. Паралельно проводився пошук і рятування умовно постраждалих. В ході оперативних дій умовно постраждалих виявили та доправили на берег.

За результатами проведених заходів відбулася перевірка готовності сил та засобів цивільного захисту Запорізького гарнізону до проведення пошукових робіт в період льодоходу в умовах максимально наближених до реальних.

Як зазначив начальник частини спеціальних аварійно рятувальних робіт АРЗ СП ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Василь Ткач, – «Навчання дозволили перевірити рівень готовності підрозділів та вдосконалити координацію дій сил та засобів під час порятунку людей на водних об’єктах в небезпечний період».

Крім того, рятувальники заміряли товщину льодового покрову на р. Дніпро та у Каховському водосховищі, яка на даний час в різних місцях складає від 5 до 20 сантиметрів. За словами начальника Василівського районного сектору ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковника служби цивільного захисту Володимира Кіндрата, – “Щороку, тисячі рибалок протягом зимового періоду виходять на кригу. За статистикою сюди приїздять охочі до екстриму, не лише мешканці нашої області. Але люди не розуміють всі загрози, які можуть створити раптову небезпеку. Рельєф дна, саме поблизу м. Василівка дуже специфічний. Тут проходить старе русло річки Конка. Пориви південно-східного вітру постійна відлига в цей період та туман в ранкові часи призводять до втрати міцності й цілісності крижаного покрову. Ці фактори сприяють утворенню щілин, які призводять до відриву криги від берега. Тому ми звертаємось до громадян з проханням зберігати пильність та обережність. Не жартуйте з власним життям та здоров’ям. Пам’ятайте – жоден вилов не вартує вашого життя!», – наголосив Володимир Омелянович.

Через високу ймовірність загрози життю громадян та з метою оперативного реагування під час весняного льодоходу обидва катери на повітряній подушці МАРС-700 постійно перебувають на цілодобовому чергуванні. Таким чином, водосховище під контролем з обох сторін. Перший пост розташований у Василівському районі, другий у м. Енергодар.

Незважаючи на погодні умови, понад 100 відчайдухів сьогодні вийшли на лід. Саме з цією категорією людей, після закінчення навчань, фахівці ДСНС провели профілактичні бесіди та соцопитування. Як з’ясувалось, більшість з них, спираючись на власний досвід, вже не виходить на добову риболовлю, а знаходяться на водоймі тільки у світлий час доби. Крім того вони знають як надати першу допомогу та мають елементарні засоби порятунку. Деякі навіть рибалять з берега. Також вони чітко знають, що потрібно робити якщо людина провалиться під лід або з’являться інші фактори, які загрожують життю. Рятувальники вручили рибалкам листівки щодо правил поводження на водних об’єктах. Нагадали, що краще вже не виходити на кригу, але у разі небезпеки терміново звертатися по допомогу до Служби порятунку “101”.

ГУ ДСНС України у Запорізькій області