У Запоріжжі обговорили концепцію реформи охорони здоров'я

У рамках Всеукраїнського туру “ЗміниТИ: взаємодія заради змін”, організованого громадською організацією “Центр.UA”, у Запоріжжі пройшла зустріч, на якій обговорили концепцію  реформування медичної галузі в Україні.
У заході взяли участь в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, заступник міського голови Анатолій Пустоваров, працівники медичної сфери Запоріжжя, експерти Реанімаційного пакету реформ.
Презентуючи свою концепцію реформування медичної галузі, Уляна Супрун підкреслила, що зміни в першу чергу повинні торкнутися принципів надання первинної і екстреної медичної допомоги, підготовки медичних кадрів у ВНЗ. У 2018 році  планується перехід на страхову медицину. На думку в. о. міністра охорони здоров’я, зміни спрямовані на поліпшення надання медичних послуг, підвищення якості допомоги, що робиться, доступність ліків і увагу суспільному здоров’ю.
Учасників зустрічі вітав заступник міського голови Анатолій Пустоваров. Виступаючи, він підкреслив, що міська влада готова до взаємодії і конструктивного діалогу у рамках реформування медичної галузі, проте, в обговоренні варто враховувати реалії, які існують в обласному центрі.

“На жаль, ще не зовсім зрозуміла концепція змін, які планується провести в системі охорони здоров’я. Зокрема, це стосується питань фінансування. На даний момент державна субвенція, яку отримує Запоріжжя, не покриває навіть зарплати медиків. Для того, щоб проводити зміни, у тому числі і стосовно роботи швидкої допомоги, необхідно паралельно з реформуванням проводити повну заміну устаткування, оскільки те, яке є у наших лікарів, не оновлювалося десятиліттями. Це має бути комплексна національна програма, що передбачає одночасно і оновлення матеріально-технічної бази лікувальних установ, і реформування системи надання медичних послуг”, – зазначив Анатолій Пустоваров.

Під час обговорення учасники заходу отримали можливість отримати відповіді на  питання, які їх цікавлять, стосовно реформи системи охорони здоров’я безпосередньо від ініціаторів змін.