Володимир Буряк: "Група підприємців не має права ставити під загрозу безпеку усіх жителів Запоріжжя"

Міська влада відреагувала на дії торговців м’ясом, які перекрили рух транспорту біля залізничного вокзалу Запорожжя- 1, протестуючи тим самим проти заборони продажу м’яса на ринках Комунарського району у зв’язку із зафіксованим випадком африканської чуми свиней у місті.

Під час засідання виконавського комітету Запорізької міської ради перший заступник міського голови Сергій Мішок заявив, що влада діяла згідно із законом і вимушена була оголосити карантин та ізолювати трикілометрову зону, щоб не допустити поширення інфекції.

 

– Це не просто вигадана хвороба. Деякі країни вимушені були повністю знищувати поголів’я. Ми, керуючись законодавством, зобов’язані були заборонити в радіусі 3-х кілометрів поширення будь-яких м’ясних продуктів, і в цю зону потрапили чотири ринки. Адже якщо хвороба поширюватиметься, то це може привести до повного знищення поголів’я худоби в Запоріжжі. Що стосується підприємців – вони можуть розраховувати, що отримають місця на інших ринках міста, – зазначив заступник мера.

Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк жорстко поставив питання про неприпустимість перекриття руху в місті.

– Група підприємців не має права ставити під загрозу безпеку усіх жителів Запоріжжя, це неприпустимо. У місті мають бути порядок і безпека для людей – це головний пріоритет, – підкреслив Володимир Буряк.

Паралельно з виконкомом, за дорученням Володимира Буряка, заступник міського голови Валерій Еделєв зібрав ініціативну групу підприємців у своєму кабінеті, де виконувач обов’язків начальника Держпродспоживслужби в Запоріжжі Сергій Приходько детально роз’яснив ситуацію з карантином. Присутні на зустрічі підприємці підписали документ про те, що ознайомлені з офіційним протоколом про введення карантину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міська влада здійснила комплекс заходів для недопущення поширення вірусу африканської чуми в обласному центрі

Нагадаємо, 21 лютого в одному з дворів приватного сектора Запоріжжя в Комунарському районі був зафіксований випадок загибелі свині від вірусу африканської чуми. Це захворювання підтверджене лабораторними дослідженнями. Надзвичайна протиепізоотична комісія, яка збиралася на екстрене засідання 22 лютого, затвердила заходи по локалізації і недопущенню поширення збудника вірусу африканської чуми – комісія ввела 40-денний карантин і заборонила продаж м’яса на ринках Комунарського району.
У Запорізькій області вірус африканської чуми останній раз був зафіксований у 2012 році в Приморському районі. В Україні – це другий випадок захворювання саме в міській місцевості.