Запорізькі лікарні продовжують оновлювати свій транспортний парк і медичне обладнання

У Запоріжжі реалізується комплексна програма оновлення матеріально-технічного стану лікарень міста. Міська влада закуповує для медустанов не лише нове медичне обладнання, але і санітарний транспорт. Як проходить цей процес у 5й дитячій міській лікарні, 24 лютого, перевірив заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
2017 рік міська дитяча міська лікарня №5 розпочала з істотного оновлення транспортного парку. У січні лікувальна установа отримала 5 нових автомобілів ЗАЗ VIDA. За словами головного лікаря лікарні Андрія Запорожченко, транспорт, яким користувалися медики до цього постачання, вже вичерпав свій ресурс, і це позначалося на роботі усієї лікарні. Адже від роботи санітарного транспорту частенько залежить життя маленьких пацієнтів лікарні. На санітарних машинах перевозять новонароджених з патологіями з міських пологових будинків, доставляють аналізи в лабораторії, привозять на консультації профільних фахівців тощо.
Тепер у питаннях транспорту лікарня не буде обмежена, і це істотно поліпшить якість медичної допомоги, що надається, упевнені медики.
Підвищити якість діагностики в лікарні дозволить і новий рентген апарат APOLLO, закуплений для лікарні за кошти міського бюджету в 2016 році.
Поетапне, системне оновлення матеріально-технічної бази лікувальних установ міста – одні з головних пріоритетів роботи міської влади, впевнений заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
– Комплексну програму оновлення міських лікарень ми почали у 2016 році. У ремонти медичних установ, закупівлю устаткування і техніки були вкладені істотні кошти. У 2017 році ми продовжимо цю роботу. Так, діючи системно, поетапно ми зможемо повністю оновити обладнання і провести ремонти наших лікарень. Але головна мета – це підвищення якості медичної допомоги. Проте добитися цього без сильної матеріальної бази не можливо. Тому працювати необхідно комплексно, – підкреслив, підводячи підсумки поїздки,  заступник міського голови.
Довідка: Запорізька міська багатопрофільна лікарня №5 розрахована на 505 ліжок у 16 клінічних відділеннях. Медичну допомогу в лікарні надають 144 лікарі, 415 молодших фахівців з медосвітою, 288 молодших медичних сестер. До закупівлі нового санітарного транспорту в лікарні було 18 санітарних машин і 1 реанімаційний автомобіль.  
Щорічно в рентгенологічному відділенні 5 дитячої міської лікарні проводиться більше 13 тис. досліджень. Рентген апарати, які використовувалися в лікарні, були закуплені в середині 80-х років і не відповідали вимогам сучасної діагностики.