«Козацька масниця» під захистом рятувальників

Масляна – стародавнє, багатьма улюблене свято, коли зима поступається місцем весні.  Вона супроводжується веселим настроєм і радістю, відзначається з розмахом і великою кількістю різної смакоти. Масляна святкується скрізь: в селах і містах.

І на Запоріжжі не забувають та шанують давні українські традиції. Так, 26 лютого, в останній день свята, поруч із славетним Запорізьким дубом відбувся Фестиваль «Козацька масниця», організаторами якого виступили Управління з питань фізичної культури, спорту та туризму Запорізької міської ради, Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас», Запорізьке Військо Низове «Запорозька Січ». Гостей чекав святковий концерт, показові виступи, козацькі розваги та випробування, справжній ярмарок майстер-класів, робіт народних майстрів, бої „Лава на лаву”.  Найяскравішою подією свята, його кульмінацією стало спалювання Масляної ляльки, символу холодної і важкої зими та весняного благополуччя.

 

Запорізькі рятувальники також долучились до свята, аби навчити населення правилам безпеки життєдіяльності та застерегти від трагічних наслідків для життя та здоров’я. Близько 2000 людей мали змогу присвятити декілька хвилин свого часу, аби ще раз пригадати елементарні правила безпеки, а також отримати профілактичні листівки, яскраві календарики та газету «Ситуація». Фахівці ДСНС провели з гостями свята тематичні бесіди і надали консультації з актуальних питань цивільного захисту. Після цього, охочі змогли ознайомитися з учбовими макетами вибухонебезпечних предметів, вмістом тривожної валізи, первинними засобами захисту органів дихання та іншим знаряддям, яке допоможе врятувати життя.

«Ми розташували консультаційний пункт біля Запорізького дубу, щоб охопити якомога більше людей, які, не витрачаючи часу можуть дізнатися важливу інформацію задля збереження здоров’я. Адже найголовніша цінність – це людське життя», – зазначив головний фахівець відділу інженерно технічних заходів та оповіщення Управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Максим Пастарнак.

Маленький Сергій розповів рятувальникам про те, що  він знає правила безпеки. Після інструктажу від професійних рятувальників він поділився враженнями від того, що вони йому розповіли: «Мені дуже цікаво потримати в руках «справжній снаряд», бо у майбутньому хочу стати рятувальником. Але тепер я знаю, якщо натрапив на знахідку, по допомогу треба звертатись за телефоном «101». І всім друзям про це розповім.» – каже хлопчик.