Виконуюча обов'язки Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун відвідала Запоріжжя

Виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун відвідала Запоріжжя із одноденним візитом.
Упродовж дня вона встигла зустрітися з керівниками медичних закладів, сімейними лікарями, студентами медичного вишу (без їхніх деканів), побувала в диспетчерській швидкої допомоги та військовому шпиталі.

Аудиторії, з якими зустрічалася міністр, є цільовими для впровадження реформ міністерства, саме їхні представники мають змінювати систему. Тому, за словами Супрун, посадовці міністерства не сидять в Києві, а працюють на територіях, роз’яснюючи суть реформи і спростовуючи всілякі чутки, якими обростають ініціативи міністерства.

 

Міністр зізналася, що в Запоріжжі теж долала непорозуміння – на зустрічі з верхівкою місцевої медичної спільноти. “Вони були налаштовані проти мене, не хотіли слухати, але в решті решт ми порозумілися”, – прокоментувала свою першу зустріч в Запоріжжі Супрун.

Серед найважливіших змін, які найближчим часом мають відбутися в медичній галузі, Супрун зупинилася на розвитку парамедицини, причому вона має прийти не лише в швидку, де парамедики мають замінити фельдшерів, а й в інші служби, які покликанні рятувати людей в надзвичайних ситуаціях: у поліцію, рятувальну службу тощо. Увагу міністр також акцентувала на необхідності розвитку первинної ланки медицини, зокрема, сімейної, на лікарів якої буде покладена відповідальність не лише за лікування, але головне профілактику хвороб. Кошти для розвитку галузі, за словами Супрун, має принести впровадження страхової медицини, саме звідси отримуватимуть доходи вузькі спеціалісти. Із впровадженням реформ пов’язує міністр і зникнення корупції в медичній сфері.