У Запоріжжі вже 6,3 тисячі неприбуткових організацій привели свої статути до вимог Податкового кодексу

За 2016 рік та два місяці 2017 року понад 6,3 тисячі неприбуткових організацій внесли зміни до своїх статутних документів відповідно до вимог Податкового кодексу (до моменту набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016р. №440).
Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, значна частина із них – це житлово-будівельні кооперативи та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – 947, садівничі, гаражні кооперативи та інші товариства – 945, а також понад 60 релігійних організацій.

Юліана Козаченко підкреслила, що однією із новацій нинішнього року для неприбуткових організацій є продовження до 1 липня 2017 року терміну для приведення установчих документів у відповідність до вимог Податкового кодексу України і подання їх копій до фіскальної служби. А релігійним неприбутковим організаціям – до 1 січня 2018 року. Водночас вона порадила неприбутківцям не відкладати цю процедуру на останні дні і вже найближчим часом внести відповідні зміни до своїх статутів згідно із пунктом 133.4 статті 133 Податкового кодексу.

Аби дізнатися в режимі он-лайн, чи включена організація до Реєстру, достатньо зайти на сайт Електронного кабінету платника в рубриці “Реєстр неприбуткових установ та організацій” і здійснити відповідний пошук за реквізитами.

Нагадуємо керівникам неприбуткових установ та організацій, що 1 березня 2017 року – граничний термін подання звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річної фінансової звітності за 2016 рік. До нього вносяться всі показники за рік, які підлягають декларуванню, у тому числі ті, які мають нульове значення. Фінансова звітність є невід’ємною частиною звіту про використання доходів і її подання є обов’язковим.

Головне управління ДФС у Запорізькій області